Rennais FC. De afgelopen vier jaar speelde hij 103 wedstrijden en scoorde één keer. Nog geen vijf dagen later wordt ook de Tsjechische verdediger Zdenek Grygera bij Ajax binnengehaald. Grygera is afkomstig van Sparta Praag en hij werd met deze club vier keer kampioen en scoorde in 119 wed strijden 5 keer. Zdenek speelt in het Tsjechische nationale team en heeft ook hier al zijn doelpuntje meegepikt. Als Trabelsi weg zou gaan heeft Ajax alvast een goede vervanger in huis. Een andere speler waarvoor er bij Ajax geen toekomst meer was is Nikos Machlas. De Griek die bij Vitesse het ene doelpunt na het andere maakte heeft bij Ajax nooit zijn ritme kunnen vinden. Deze eerste Griek in Amsterdamse dienst die op 15 augustus 1999 zijn eerste doelpunt voor Ajax maakte, werd vorig jaar verhuurd aan het Spaanse Sevilla. Hij kon bij terugkomst niet rekenen op een plaats bij het eerste van Ajax en moest meetrainen met Ajax-2. Meteen na het ontbinden van het contract heeft hij een verbintenis getekend bij Iraklis FC uit Thessaloniki. Spelers carrousel Als je stage loopt bij Ajax weet je dat de kans klein is dat je in aanmerking komt voor een contract. Nicolae Mitea is dat wel gelukt. Mede door in 5 oefenwedstrijden 2 keer te scoren, wist de 18-jarige Roemeen Koeman en zijn technische staf te overtuigen. Met Dinamo Bucuresti werd Mitea vorig seizoen bekerwinnaar. Hij heeft een contract voor 2 jaar getekend, met een optie voor nog eens 2 jaar. André Bergdolmo valt inmiddels ook onder het rijtje ex-Ajacied. De 31-jarige Noor heeft een contract getekend bij Borussia Dortmund. Ook Portsmouth was in de race voor de verdediger, maar de speler kwam niet tot een overeenkomst met de club. Dan is ook nog doelman Timmer terugge keerd naar zijn oude club AZ, is Cedric van der Gun terug van een avontuurtje met Willem II, maar mag ondertussen ook weer weg, net als Boukhari. En op 14 augustus tekent Tom Soetaers (ex-Roda JC) bij Ajax een contract voor 4 jaar, waarmee het aantal Belgen bij Ajax op 3 komt: een record. Hoe dan ook, de elftalfoto die gemaakt is, kan wel over worden gedaan. Genomen op 8 juli, maar nu al niet meer van deze tijd. AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS I 31 AUGUSTUS 2003 29.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 33