i/ Spelers carrousel JA, het is waar! Het is eindelijk 7 juli, tijd voor de eerste training van het nieuwe seizoen. En iedereen is weer aanwezig: het gaat dus inderdaad "slecht" in voetballand. Clubs heb ben geen geld meer om spelers weg te kopen. In eindhoven zijn ze kampioen gewor den en daar word zelfs geen enkele speler verkocht (wie wil die troep ook hebben?) dus laat staan dat ze spelers bij Ajax weg halen. En daar komt ook nog eens de "deadline" bij die Ajax heeft gesteld. Voor 30 juni willen we weten waar we aan toe zijn. Met dezelfde groep helemaal intact, een seizoen Europacup ervaring op het hoogste niveau en dan nog een spits erbij... Dat wordt dus genieten! Dan de volgende dag, op het Museumplein. De elftalfoto" s voor komend seizoen worden gemaakt. Dit neemt zelfs bij de grootste pessi mist wel alle twijfel weg. Sta je op de foto, dan blijf je. Maar gelukkig, Ajax blijft Ajax. Een paar uur later staat het hele land te juichen en zijn alle Ajax-supporters in één klap zwaar depres sief. Aanvoerder Cristian Chivu heeft overeen stemming bereikt met 'de droomclub' van iede re Ajacied: AS Roma. Het is dan toch gelukt, alle mooie woordjes zijn in één klap verdwe nen. De rust en zekerheid in de verdediging ben je kwijt. Ongelofelijk, helemaal niets is zeker in het voetbal. Contracten stellen niets voor, en kun nen net zo goed niet getekend worden. Volgens Arie van Eijden wilde Ajax verder met Chivu, maar wilde hij graag naar Roma. Ja, wat kan je nog meer bereiken bij Ajax dan wat Chivu al heeft bereikt? Landskampioen worden en de beker winnen. En dan afgelopen seizoen: bijna de halve finale van de Champions League halen. Echt veel meer valt er bij Ajax inderdaad niet te halen. Dan kan je beter maar bij een Italiaanse club gaan spelen, die ergens in de middenmoot meedraait en komend seizoen geen Champions League speelt. Dat is veel beter voor je carrière. En zoals zo vaak, als er één het nest heeft verlaten volgen er meer. Twee dagen later gaat Andy van der Meijde zijn geluk ergens anders beproeven. Hij was toch degene die in het seizoen 1999-2000 voor een jaartje naar FC Twente werd verbannen om eredivi sie ervaring op te doen? In gewoon Nederlands betekent dat dus dat je voor Ajax niet goed genoeg bent, en het maar een paar treden lager moet gaan proberen. Van der Meijde is geboren in Arnhem en gaat al snel in Amsterdam spelen. Met ieder elftal werd hij kampioen, zo ook met het eerste. Twee keer kampioen van Nederland, en drie keer de beker. Andy zegt dat Ajax altijd zijn club zal blijven. "Aan de ene kant is het zonde dat ik weg ga, maar als je zon kans krijgt dan moet je die pakken". Of je blijft natuurlijk je ouwe clubje trouw, die je "groot" heeft gemaakt. Helaas blijken de woorden clubliefde en trouw alleen nog onder de sup porters te leven. Op 17 juli heeft Ajax een overeenstemming bereikt met het jongere broertje van tennis- prof Nicolas Escudé, namelijk Julien Escudé. De opvolger van Chivu is geboren op 17 augustus 1979 in Chartres. Julien werd overgenomen van het Franse Stade

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 32