Spelers carrousel meevoetbalt en niet bang is in luchtduels. Ook spoorde hij meerdere keren de suppor ters aan als het even moeilijk ging met Ajax. Uiteindelijk heeft hij een contract getekend in Oostenrijk, bij Austria Wien. Meteen nadat bekend werd dat Didulica aan het eind van het seizoen Ajax zou gaan ver laten, kwamen de eerste geruchten op gang. Doelman Sander Boschker zou van FC Twente overkomen. Sander is al enigszins een ouwe lui. Boschker heeft 15 seizoenen onder de lat gestaan en heeft 356 wedstrij den gespeeld. Bij FC Twente heeft hij ook de nodige Europacup ervaring opgedaan, want hij heeft vier wedstrijden in de UEFA-cup gespeeld. Pluspunt van Boschker is het stoppen van strafschoppen. Minpunt is het stoppen van schoten van afstand. Wie kan zich de wedstrijd van Ajax-2 niet herinneren voor de Amstelcup? 0-1 achter, en dan het afstandschot van Culina! Boschker kan alleen maar grabbelen. Quote: "Ajax oogstte bewondering en respect, voor al omdat de spelersgroep gemiddeld nog zo jong is. Na twee keer Arsenal te hebben weerstaan, schreef de Britse pers massaal dat Ajax hét Europese team van de nabije toekomst is. Met de toevoeging:wanneer de club erin slaagt deze talentrijke groep bij een te houden. Dat was op de Europese voetbalmarkt tot voor kort zo goed als onmo gelijk. U als supporter zult vast ook wel het idee hebben gehad dat Ajax welhaast als een opleidingsinstituut voor de Europese topclubs functioneerde. Dat beeld is echter drastisch gewijzigd. Rafael van der Vaart blijft in Amsterdam. De overige talenten eveneens. De ervaring van een seizoen UEFA Champions League rijker. Reikhalzend kijkt Ajax uit naar het antwoord op die ene vraag: tot waar reikt deze groep?" Met deze zinnen probeerde Ajax in april 2003 om de seizoenkaarten voor komend seizoen te verkopen. Ze hebben dus vooruit ziende blikken bij Ajax, want je moet het maar durven om te zeggen dat Van der Vaart blijft, terwijl hij weg gaat. Gelukkig heb ben ze dus de welbekende glazenbol in de Arena want Rafael blijft inderdaad nog dit seizoen bij Ajax spelen. Behalve de verkoop van Mido aan Olympique Marseille is er wei nig nieuws te vertellen. if.tl Maar dan op 5 juli wordt opeens Wesley Sonck gepresenteerd als de nieuwe spits van Ajax. Sonck zou volgens zijn ex-trainer goed moeten zijn voor 20 tot 25 doelpunten. De in 1978 geboren Belg heeft eerder bij GB Antwerpen en RC Genk gespeeld. Volgens beenhakker was Sonck geen topper en zou hij niet in het Ajax systeem passen. We zijn benieuwd. Wesley heeft al laten zien dat hij een goaltjesdief is, jammer alleen dat hij in de oefenwedstrijd tegen Nottingham Forest de bal achter Lobont kopte Zou het bij deze aankoop blijven? Zou men bij Ajax dan eindelijk toch eens hun woord houden? Zou men dan toch gelijk hebben door te zeggen dat deze groep bijeen blijft? AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS I 31 AUGUSTUS 2003 27

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 31