Spelers carrousel n Het was de laatste tijd een komen en gaan van spelers. Soms was het zo druk op de transfermarkt dat menigeen het spoor bijster werd. In het vorige fanzine hebben we aan dacht besteed aan Aron Winter. In dit fanzine zullen we aandacht besteden aan de overige vertrekkers en de nieuwkomers. Richard Witschge maakte op 26 oktober 1986 zijn debuut voor Ajax. Ondanks dat hij volgens een onbekende leo b. tot de patat generatie behoorde, speelde Richard tot het seizoen 90-91 bij Ajax en maakte hij in 87 wedstrijden het schitterende aantal van 3 doelpunten en werd hij landskampioen in 1990. Daarna ging hij zijn geluk beproeven in het buitenland en kwam onder Johan Cruijff te spelen bij Barcelona. Mede door vele bles sures speelde hij in 2 jaar tijd maar 40 wed strijden en kwam er een andere club in zijn leven. Bij het Franse Girondins de Bordeaux speelde Witschge naast Zinedine hooghouden van de bal, voor zijn meest bekende actie op het Nederlandse veld.Na een aanvaring met Co Adriaanse wordt Witschge in het seizoen 2001-2002 verhuurd aan het Spaanse Alaves. Na het vertrek van Adriaanse komt Ronald Koeman en deze haalt hem weer terug naar Ajax. Toch is het dezelfde Koeman die jongere spelers de voorkeur geeft boven de "oude" ervaren Witschge. En dus viel in de laatste thuiswed strijd tegen Heerenveen het doek voor Richard Witschge, althans bij Ajax. De volgende vertrekkende speler is Joey Didulica. De uit Australië afkomstige doel man was in 1999 overgekomen van de Melbourne Knights, maar heeft nooit de kans gehad en/of gegrepen om te bewijzen dat hij eerste keeper moest zijn. De onderhandelin gen over een nieuw contract verliepen goed, alleen was Ajax niet bereid om het salaris te betalen dat de doelman vroeg. Joey dacht dat te kunnen vragen, omdat er een aantal buitenlandse clubs belangstelling voor hem hadden. Deze interesse kwam vooral omdat de doelman zo goed had gekeept in de uit wedstrijd van Ajax tegen Valencia. Mede door zijn goede keeperswerk eindigde de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel. Joey staat bekend als een keeper die niet makkelijk fl Zidane en verloor hij in het seizoen 95-96 de UEFA-cup finale van Bayern Munchen. In totaal speelde Witschge hier 3 jaar met een klein uitstapje naar Blackburn Rovers tus sendoor. Louis van Gaal haalde vervolgens Witschge terug naar Ajax. In oktober 1997 - in de wedstrijd tegen de kakkerlakken thuis - zorgt Witschge met het negen-keer-

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 30