VAK410 FIGHTERS n In het stadion laten wij al regelmatig van ons horen, maar van nu af aan zal dat ook in Dapp're Strijders gebeuren. Een geluid gevuld met meningen, achtergronden, nieuws feiten, foto's en mooie anekdotes. Dit gebeurt onder de noemer VAK 410 en dus niet onder verantwoordelijkheid van de redactie. Het doel hiervan is in eerste instantie het informeren van alle DS lezers (dus Ajaxsupporters) anders dan 410-ers over hetgeen wij doen en denken. Uiteindelijk moet dit leiden tot een stuk wederzijds begrip en respect en het bevorderen van de eenheid. Dit eerste artikel zal gevuld zijn met een stukje historie en een beeld van heden ten dage. Vanaf nummer 6 gaan we vertellen overTIFO, buitenlandse clubs, BB (nee, geen Big Brother!), uitwedstrijden en nog veel meer. Alle zaken die zowel met Ajax als 410 te maken hebben zullen aan bod komen. In den beginne... VAK 410 vond zijn begin op 26 januari 2001 toen de Amstelcupwedstrijd Ajax - Vitesse op het programma stond. Via internet werd toen een oproep geplaatst om in vak 114 gezamenlijk er een sfeervolle wedstrijd van te maken. De achterliggende gedachte van deze oproep was de sfeermakers -die ver deeld over het stadion zaten- bij elkaar te krijgen en de -ondanks verwoedde pogingen van de F-side- nog te stille en aan sfeer ont brekende @ren@ tot leven te brengen. Ondanks het verlies (1-2 na verlenging) en de daarop volgende uitschakeling kon er gesproken worden van een sfeervol succes, 200 man gaven graag gehoor aan de oproep en steunden Ajax de gehele wedstrijd. Want deze jonge supportersgroep bleek een vocaal waardige tegenhanger van de F-side. Ajax stond niet negatief tegenover het voor stel om een permanent sfeervol vak op de Noordzijde door de initiatiefnemers te laten

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 26