Dougie: Steeds meer mensen zullen teleur gesteld raken in het voetbal. Ze beginnen moe te raken van het gevoel dat ze keer op keer beroofd worden als ze een stadion bin nenlopen. Op de lange termijn zal dit een groot probleem worden voor het voetbal. Want als mensen geen waar voor hun geld meer krijgen zullen zij simpelweg niet meer komen. En waar moeten de opgepompte salarissen dan van worden betaald? Dougie Brimson, een interview DS: Nog een laatste opmerking? Dougie: Blijf in jezelf geloven en doe er alles aan om het spelletje voetbal terug te winnen van die gene die je proberen uit te buiten. En het belangrijkste: koop Eurotrashed! Neem voor info over Dougie Brimson's boe ken een kijkje op www.brimson.net Punt 10. De beveiligingsorganisa tie WWS dient ontheven te worden uit haar functie Een groot aantal medewerkers van de WWS hebben zich misdragen. Er is sprake van ernstige mishandelin gen, intimidatiepraktijken en overma tig machtsvertoon. Tevens zijn er dui delijke aanwijzingen dat er personen werken die niet de bevoegdheid heb ben zich uit te geven als beveiligingsbeambte. Het is opmer kelijk dat er in dit soort gevallen niet door Ajax gereageerd wordt. Indien het supporters betreft, waarvan men maar de indruk heeft dat zij zich schuldig zouden maken aan voor noemde praktijken, dan volgt per direct een stadionverbod zonder dat er een rechter aan te pas komt (sta dionverbod afgegeven door KNVB, echter op aanwijzing van Ajax). Niet alleen vanuit de fanatiekere sup porters komen geluiden dat de praktijken van WWS op zijn minst dubieus te noemen zijn. Zelfs in openbare uitingen van bekende Nederlanders vindt men woorden van deze strekking terug. Mochten voornoemde uitingen op misverstan den berusten dan heeft Ajax er klaarblijkelijk geen behoefte aan gehad om dit te laten rectificeren. Punt 11. Ajax dient prijsaanpass ingen transparant te maken. Afgelopen seizoen zijn de Ajax sup porters in Europees verband geconfronteerd met een prijsverho ging die buiten proportioneel genoemd kan worden. Ajax dient zich er van bewust te zijn dat voetbal een volksport is en dient te blijven. De delegatie wil zich niet bemoeien met prijzen van de kaartjes echter wij vragen wel om een duidelijke transparante prijsopbouw voor de Europese wedstrijden van het afgelo pen seizoen. Er zijn erg veel negatie ve geluiden binnen gekomen bij ons van vaste seizoenskaarthouders die niet naar de wedstrijden in Europees verband konden uit financieel oog punt. Wij zijn van mening dat juist trouwe seizoenkaarthouders naar deze wedstrijden moeten kunnen. De weerlegging van Ajax dat de kaarten te duur zouden zijn, er was immers toch een vol stadion, geeft blijk dat er geen onderzoek is gedaan naar wie er nou in het stadion zaten: sei zoenkaarthouders of dagjesmensen. Het is overigens vreemd dat er bij competitiewedstrijden vrijwel geen kaart te krijgen is als men niet gere gistreerd staat en dat erbij de Europese wedstrijden vrije kaartver koop gehanteerd wordt. De delegatie is derhalve ook voor een vrijere ver koop bij competitiewedstrijden en niet voor een strenger verkoopbeleid bij de Europese wedstrijden. Tevens wenst de delegatie van Ajax uitleg over het gerucht dat er sprake zou zijn van prijsafspraken met andere Nederlandse clubs omtrent de verkoop van kaarten voor thuiswedstrijden in Europees ver band. Wij vinden het frappant dat bij de drie Nederlandse deelnemers vrij wel gelijke prijzen gehanteerd wor den. Voor zover ons bekend is er sprake van een totaal verschillende begroting en overhead bij deze drie clubs. Ten overvloede: het maken van prijsafspraken is NIET toege staan. Punt 12. Eigen beheer kaarten op de F-side. De F-side wordt veroordeeld op het geen zich afspeelt op het vak. Als er iets gebeurt dan is automatisch de hele F-side veroordeeld. De delegatie vraagt zich af waarom Ajax en derden de F-side verantwoordelijk houden voor perso nen die niet door de F-side zelf zijn geselecteerd maar wel door Ajax. Derhalve pleit de delegatie voor een grote mate van inspraak in de kaart- verdeling op de vakken 125 t/m 129 zowel bij competitie-, beker, en Europese wedstrijden. Een vertegenwoordiging van vooraan staande personen van de F-side kan het toelatingsbeleid controleren en accorderen. AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS I 31 AUGUSTUS 2003

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 25