Dougie Brimson, een interview De Engelse auteur Dougie Brimson schrijft voornamelijk over voetbal en voetbalgeweld. Hij beschrijft het hool iganisme en alles wat daarmee te maken heeft. In maart van dit jaar is zijn nieuwste boek Eurotrashed ver schenen. Enkele vragen aan deze supporter van Watford. DS: Wanneer heb je besloten om boeken te schrijven over voetbal, voetbalsuppor ters en supportersgeweld (hooliganisme)? i Dougie: Toendertijd had er nog niemand ooit een boek geschreven over het leven als voetbalsupporters zoals ik. Zeg maar diege ne die nooit hardcore hooligans zijn geweest, maar wel (gedeeltelijk) actief waren in de 'Casual' groeperingen uit de jaren 70 en 80. In 1996 besloten we dat te gaan doen (red.: Everywhere we go - Dougie Eddy Brimson). DS: Een aantal boeken heb je samen met je broer Eddy geschreven. Hoe is die samenwerking en blijf je samen schrijven? Dougie: Ach, ik schrijf tegenwoordig niet meer met hem samen. Dat geeft wel zo'n beetje antwoord op je vraag. DS: Afgelopen maart is je laatste boek uitgekomen: Eurotrashed. Ben je tevreden met het eindresultaat en waarom zouden we het moeten lezen? Dougie: Ik ben zeer enthousiast over Eurotrashed en ben van mening dat het mijn beste non-fictie boek tot nu toe is. En waar om je het zou moeten lezen? Als je geïnte resseerd bent in de hooligancultuur en meer wilt weten hoe het er aan toegaat in andere landen, dan vertelt dit boek je daar meer, misschien wel veel meer, over. En het is gewoon een verdomd goed boek! Punt 8. Ajax dient per direct de Arena te verzoeken om de gracht dicht te bouwen. Het nadrukkelijke verzoek van de F- side om dichter bij de spelers te komen is al meerdere malen gedaan. Een stadion dat niet ontsierd wordt door een betonnen gracht is een sta dion waar supporters en ook spelers zich meer thuis zullen voelen. Het schermen met de veiligheid van spelers of andere is in deze niet op zijn plaats. Het is al jaren geleden dat supporters het veld bestormden en als dit al gebeurde dan vrijwel uitsluitend om een feest te vieren. De argumentatie dat nu juist door het plaatsen van de gracht dit niet meer voorkomt gaat mank. Ajax heeft genoeg wedstrijden gespeeld waar er wel mogelijkheden lagen om op het veld te komen. Het laatste "incident" dateert al weer van enige jaren geleden in de Kuip. Hier vierde men ook een feest waarschijnlijk in de beleving zoals omschreven op de nieuwe seizoenkaart van Ajax: De sfeer, De emotie. De financiële kant zal behoorlijk op de begroting drukken, echter de huidige functie van het transferium rendeert ook niet. Waarschijnlijk zal er een verbouwing plaats moeten vinden die parkeerplaatsen kost, bedenk echter wel dat deze niet functionerende parkeerplaats niet door ons bekostigd hoeft te worden. Ook is gebleken dat de moeilijke bouwtechnische vraagstukken simpel ondervangen kunnen worden. Neem bijvoorbeeld de invalidentribune. Het is op zijn minst opmerkelijk dat dit in een paar maanden gereali seerd kon worden. Punt 9: Ajax dient zo spoedig mogelijk een plan te presenteren om de Arena een Ajax-gezicht te geven. De huidige kleurschakering van de stoeltjes in de Arena is menig supporter en niet-supporter een doorn in het oog. De fabels als zou den de kleuren een rustige uitstraling hebben op supporters verwijzen wij naar het rijk der fabelen. Het maakt immers niet uit welke kleur de stoeltjes hebben als je erop zit zou men zeggen. Het gaat ons ook om het effect dat men sorteert met de kleuren rood/wit, en de naam Ajax in het bijzonder, in het stadion. Indien de Arena een echte uitstraling heeft zoals gewenst door de suppor ters, die er tenslotte minimaal een keer of 25 per jaar komen, is het aannemelijk dat er een andere hou ding aangenomen wordt ten opzichte van de Arena.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 20