Onafhankelijke Volgend jaar bestaat de Onafhankelijke Fanclub Ajax alweer vijfjaar. In 1999 vond een groep supporters dat niemand echt voor hen opkwam. Dus werd - op initiatief van De Ajax Ster - een eigen supportersvereniging opgericht. Als je denkt, dat sindsdien er niets meer te vechten valt voor de supporter in het algemeen en die van Ajax in het bijzonder, dan kom je bedrogen uit. Nog steeds zijn supporters eerder een blok aan het been van clubs, zoals ze dat zelf ervaren, dan dat ze trots zijn op een vaste, fanatieke aan hang. Een groep supporters, die door dik en dun, in goede en slechte tijden hun duppie ondersteunen. Halverwege 1999 werd de O FA op initiatief van De Ajax Ster opgericht, omdat de fana tieke supporters het gevoel hadden, dat er onvoldoende voor hen gedaan werd. Sindsdien probeert de OFA - i.s.m. andere supportersgroeperingen - zo goed mogelijk de belangen van de fanatieke Ajax-supporter te behartigen. Het duurde even, maar door dat de OFA door Ajax is erkend, kan er ook steeds vaker als officieel gesprekspartner van supporters opgetreden worden. Waar er problemen zijn met supporters, probeert de OFA een oplossing te vinden. Dat wil niet zeggen dat het altijd lukt, maar er wordt wel van alles aan gedaan om tot een aanvaard- bare situatie te komen. Als dat niet lukt en dat gebeurt regelmatig - omdat het belang van de supporter in Nederland niet vaak gezien wordt - is de OFA niet te beroerd om acties te ondersteunen. Of dat nou richting Ajax is, de KNVB of een gemeente. We pro beren bij onze club het bestuur, de leden raad en directie te overtuigen van óns Ajax- gevoel. Als dat lukt, dan komt ook vast het klassieke logo van de Griekse god Ajax weer terug. Dan wordt de ArenA een echt Ajax- stadion en krijgen de spelers, technische staf en supporters een steeds hechtere band, gebaseerd op wederzijds respect. Inmiddels telt de Onafhankelijke Fanclub Ajax zo'n 1700 leden. Punt 4. Ajax dient zich - in redelijk heid - achter de supporters te scharen. In het verleden is meerdere malen gebleken dat indien het er op aan komt Ajax weinig tot niets doet om geconstateerde feiten, zoals onjuiste berichtgeving door de media, onjuiste behandeling van Gemeentes en politie te weerleggen. Ajax is eerder geneigd de relatie met haar supporters op het spel te zetten dan de relatie met externe Punt 5. Ajax dient de discussie aangaande combivervoer openlijk aan te gaan. Ajax heeft zich in het verleden meer dere malen verscholen achter de brief die verzonden is aan alle burge meesters van speelsteden, met als inhoud het verzoek om vooral terug houdend te zijn met het opleggen van combivervoer. Het resultaat is: meer combivervoer. De delegatie is van mening dat als blijkt dat de brief geen effect heeft gehad Ajax een andere metho de dient te hanteren die meer kans van slagen heeft. Tot op heden zijn de Ajax supporters vrijwel standaard veroordeeld tot combivervoer. Indien Ajax van mening is dat dit door gedrag van de supporters zelf komt dan verneemt de delegatie graag, op schrift, op basis van welke gebeurte nissen uit het verleden men tot deze conclusie komt. organen.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 12