Punt 2. Toetreding tot de leden raad van Ajax door supporters geselecteerde afgevaardigden De ledenraad fungeert als "geweten" van de vereniging. De ledenraad is beslissingsbevoegd inzake naam, logo en aanstelling bestuur. Het bestuur heeft een aantal leden als commissaris naar voren geschoven. De commissarissen zijn bevoegd tot het aanstellen en ontslaan van direc tieleden. Het lijkt de delegatie niet meer dan logisch dat de fanatieke supporters, die jaarlijks gezamenlijk vele miljoenen inbrengen, op zijn minst betrokken moeten zijn bij het nemen van zulke zwaarwegende beslissingen. De huidige voorstelling van Arie van Eijden inzake de vol gens hem beperkte macht van de ledenraad wordt ernstig in twijfel getrokken door de supporterdelega tie. Deze twijfel is mede ontstaan naar aanleiding van het door Arie van Eijden overlegde organogram in een overleg met de OFA alsmede een interview in ABA Today met de voorzitter van de Ledenraad. Toetreding kan openheid geven over de handelswijze van dit orgaan. Hoe is bijvoorbeeld het huidige logo tot stand gekomen en wanneer komt het echte logo terug? Punt 3. Het per direct aanpassen van het personeelsbeleid De delegatie wil en kan zich niet mengen in persoonlijke aanstellin gen. Echter vinden wij wel dat perso nen die binnen Ajax een functie gaan vervullen die voor supporters belang rijk is, of kan zijn, gescreend worden. Een minimaal vereiste voor sommige posities is wel dat men begaan is met Ajax en haar supporters. De delegatie zet grote vraagtekens bij twee personen die op dit moment een functie binnen Ajax uitoefenen. Een medewerker van Ajax is seizoenkaarthouder bij FC Utrecht en volgens aanhoudende geruchten is de fotograaf die de foto op de uitkaart verzorgt bekend of bevriend met een vooraanstaand supporter van de harde kern van een andere club. Beide personen zouden de tot hun beschikbare informatie kunnen misbruiken. Met klem benadrukken wij, zouden kunnen. Er is geen aanleiding om aan te nemen dat dit gebeurd is. onze problemen en met onze wensen. De tijd van vage beloften en onduidelijkheden is voorbij. Voornoemde punten zijn uit een eerste onderling overleg naar voren gekomen en kunnen derhalve niet geheel volledig zijn. In dit fanzine zullen de punten iets meer uitge legd worden. Mochten er dan nog steeds vragen of onduidelijkheden zijn, kom dan naar de infobijeenkomst op 15 september aanstaande (zie de laatste alinea). Tevens wil de delegatie benadrukken dat in de vergaderingen van de supporters punten van een ieder besproken worden. Wij willen niet de indruk wekken dat er supporters bui ten gesloten worden. Ook zullen er suppor ters zijn die denken dat wij veel aan ons zelf te danken hebben door onze opstelling rich ting Ajax en andere organisaties. Wij vragen deze supporters om vooral naar hun eigen behandeling te kijken en je mening te baseren op jullie eigen ervaringen en feiten. Houdt er rekening mee dat het vooral mak kelijk is voor diverse organisaties om ons in een kwaad daglicht te stellen. Het is dan ook in het algemeen supporters- belang dat er op een breder niveau samen gewerkt gaat worden tussen de supporters. Op maandag 15 september aanstaande om 20.00 uur zal er in het supportershome een bijeenkomst zijn waar alle Ajacieden in detail bijgepraat zullen worden over de eer der genoemde punten en waar iedereen zijn zegje kan doen. Wees er dus bij Ajacieden AJAX FANZINE DAPP'RE STRIJDERS I 31 AUGUSTUS 2003 1 1

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 11