de laatste keer Puntenlijst Maandag 28 juli 2003 heeft er een gesprek plaatsgevonden tussen een delegatie van Ajax supporters en een deel van de directie van Ajax. De onderstaande drie alinea's geven weer wat er door de supporters aan Ajax is medegedeeld en wat wij verwachten dat er moet gaan gebeuren. De afgelopen jaren heeft een groot deel van de supporters van met name de F-side en Vak 410 in diverse overlegorganen aangegeven dat er bepaalde misstanden zijn bij Ajax (intern) en bij gerelateerde organisaties zoals onder meer de KNVB, gemeentes en politiekorpsen. Tot op heden is hier naar de mening van de suppor ters weinig tot niets aan gedaan. Toezeggingen in het verleden worden niet of nauwelijks nage komen en de indruk bestaat dat supporters niet serieus genomen worden. Consequent worden supporters geconfronteerd met een onprofessionele organisatie die niet in staat is om op een normale manier om te gaan met de uitgangspunten van de - door haar zelf opgestelde - beleidsplannen. Regelgeving en beleidsontwikkeling worden summier bespro ken met supporters en wat in redelijkheid gevraagd wordt door supporters wordt zelden tot nooit toegepast. Ajax vaart een onduidelijke eigen koers en gaat hiermee voorbij aan het door de directieleden en bestuursleden van Ajax zo vaak genoemde familiegevoel. Deze bestuurders komen in de media over als goed willende vrijwilligers die zichzelf volledig wegcij feren ten behoeve van de club. Altijd zijn zij bereid om bij eventuele misstanden in een interview te verklaren dat het toch vooral de schuld is van de supporters, ex-spelers, trai ners, de media of andere personen. In geen geval treft deze personen zelf blaam. Alle pro blemen in de afgelopen jaren zijn geen signaal geweest voor deze bestuurders en directiele den om kritisch naar zichzelf te kijken. Wij willen echter wel kritisch zijn. Daarom hebben de supporters in breed verband overleg gevoerd. Hieruit is naar voren geko men dat de onderstaande puntenlijst gereali seerd dient te worden door Ajax, samen met de supporters. 1. Veiligheidscoördinator M. Menting per direct uit functie. 2. Toetreding tot de ledenraad van Ajax door supporters geselecteerde afgevaar digden. 3. Het per direct aanpassen van het perso neelsbeleid (meer "Ajax-minded"). 4. Ajax dient zich - in redelijkheid - achter de supporters te scharen. 5. Ajax dient de discussie aangaande com- bivervoer openlijk aan te gaan. 6. De alternatieve vervoersregeling (Axios) dient per direct geëvalueerd te worden. De doelgroep waar Axios voor is opge richt komt niet of onvoldoende aan bod. 7. Ajax dient per direct de terugkeer van staanplaatsen te onderzoeken. 8. Ajax dient per direct de Arena te verzoe ken om de gracht dicht te bouwen. 9. De Arena moet een Ajax-gezicht krijgen. De kleuren van de stoeltjes moeten rood of wit zijn en de naam Ajax moet promi nent aanwezig zijn. 10. De beveiligingsorganisatie WWS dient ontheven te worden uit haar functie. 11Ajax dient prijsaanpassingen transparant te maken. Geen buitenproportionele prijsstijgingen in Europees verband. 12. Eigen beheer kaarten op de F-Side. Ajax en andere partijen houden de F-Side ver antwoordelijk voor personen die niet door de F-Side zelf zijn geselecteerd, maar wel door Ajax. Ajax moet voor een open en eerlijke bedrijfs voering zorgen en duidelijkheid verschaffen over wat er daadwerkelijk wordt gedaan aan

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 10