KOM OP BEZOEK BIJ BURGERPAPA! Nou eigenlijk liever niet... "Voetbalsupporters zijn een ongewenst kwaad. Ze verzieken de hele boel voor iedereen en slaan vrouwen en kinderen in elkaar. Het zijn gewoon criminelen, randdebielen en drugsgebruikers.... ALLEMAAL!" Dat is de tendens die je binnen heel Nederland ondertussen ziet en hoort. Mensen begrijpen niet wat supporters allemaal mee moeten maken. Hoe ze in een hokje worden geduwd waar ze niet willen zitten en niet behoren te zitten. Dat iedereen gemakshalve maar over één kam wordt geschoren, dat moeten we maar voor lief nemen. Het bezoeken van wedstrijden op een normale manier wordt voor supporters alsmaar moeilijker. Allerlei partijen zorgen er steeds vaker voor dat het er niet eerlijker en duidelijker op wordt. De politie kan de veilig heid niet garanderen. De ME ziet je bij voorbaat al als manier om hun opgekropte agressie er eens lekker uit te gooien. De knvb komt de door haar gemaakte afspraken en regels niet na. Clubs verstrekken minder kaarten dan ze behoren te doen. De NS kan maar zoveel sup porters vervoeren. Steeds vaker gaat er echter een nieuwe partij zich openlijk bemoeien met voetbalwedstrijden en de bezoekende supporters. Een partij die het voetbal vroeger links liet liggen, behalve als er een succesje was behaald. Dan stond men uiter aard op de voorste rij. Een partij die over de rug gen van supporters uitspraken doet en beslissin gen neemt die zowel de politiek als het doorsnee publiek aanspreekt. Over wie we het hebben? Over de burgemeesters... Laten we er eens een paar burgemeesters bij pakken. Hoe discutabel gaan deze publiciteits geile wezens nu eigenlijk te werk? Burgerjojo: Job Cohen (Amsterdam) Job Cohen doet er alles aan om binnen Amsterdam als een vriendelijke en brave man over te komen. "Doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg" lijkt zijn levensmotto te zijn gewor den. Dat hij daarmee Amsterdam van haar imago berooft - stad waar altijd wat gebeurt - dat neemt hij maar op de koop toe. Maar daar hebben supporters nog niet eens zoveel last van, dus dat laten we voor het gemak maar even buiten beschouwing. Waar supporters wel last van hebben, zijn zijn besliss ingen op voetbalgebied. Zo is Jobje er verant woordelijk voor dat we ons nu moeten legitime ren op Zuid. Dat is eigenlijk een regel voor het hele stadion, maar in de praktijk komt daar wei nig van terecht, waardoor de regel ronduit lach wekkend is geworden, sterker nog, het is een zuivere vorm van discriminatie! En dat allemaal om de rust rond wedstrijden van Ajax te bewa ren. Wat die man al niet doet voor een beetje rust, verhuis dan naar Appelscha of zo. Ook weigerde hij om voor het duel om de Johan Cruijff Schaal psv-supporters met de bus te laten komen. Hierdoor hadden meer supporters het duel kunnen bijwonen. Maar dat wilde Jobje niet. Alle supporters moesten komen met de trein- combi in verband met de openbare orde en veiligheid, waardoor de NS dus minder personen kon vervoeren. Een dergelijk evenement moet door een stad als Amsterdam toch gemakkelijk te organiseren zijn. Hebben we hier geen EK meegemaakt? En wat pretendeert Amsterdam ook alweer te zijn? Oh ja, "Amsterdam, Capital of Sports". Waar hebben we het dan over Jobje? Badminton?Tafeltennis? Sjoelen? Ook was Jobje er verantwoordelijk voor dat utreg-supporters werden teruggestuurd wegens kwetsende leuzen. De leuzen waren inderdaad kwetsend.dat is zo. Maar wij zijn ook niet zulke lie verdjes als het om scanderen gaat. Dat is voetbal, 9

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 9