VERVOLG COLUMN Dat is geen pretje. Daar wil je wel eens even ver lost van zijn en dus laat je dan soms je armen even zwaaien. Zlatan schorsen op basis van die TV beelden betekent dat je ook die veel te dikke kakkerlak schorst. Als je tenminste geloofwaar dig over wilt komen. Maar dat wil men helemaal niet en daar is het ook niet om te doen. Dat blijkt wel uit de nog veel lachwekkendere beslissing om Chivu te schorsen. Chivu wil een vrij trap gaan nemen die hem zojuist is toegekend In zijn pogingen om de bal te gaan pakken wordt hij heftig en irritant gehinderd door meerdere kakkerlakken. Op een bepaald moment is hij het zat en besluit om zijn rechterarm over de tegenspartelende schouder van de kakkerlak song te wurmen om zich zodoende af te zetten en richting bal te geraken. Dit lukt Chivu wonderwel ook nog. De Roe meen zal nooit hebben kunnen bevroeden dat men hier in Zeist er heel wat anders in zou zien, namelijk een dodelijke vuistslag richting de hondeneter die zijn doel maar net had gemist: drie wedstrijden schorsing. Op ongeveer hetzelfde moment en ook klip en klaar zichtbaar voor iedereen die het wil zien, staat kakkerlak bosveltAjacied Sneijder met beide handen te wurgen. Deze bosvelt had eerder in de wedstrijd al diep rood moeten krijgen, omdat hij de doorgebroken Van der Meijde van achteren met beide benen recht vooruit gestoken neersa belt. Maar bosvelt wordt ongemoeid gelaten. Als klap op de vuurpijl volgde vorige week in hoger beroep vrijspraak voor kakkerlak van hooijduik. Geen schorsing voor hem vanwege de opgelopen rode kaart tijdens die halve beker finale. Wegens natrappen gaf scheidsrechter Luinge hem volkomen terecht rood: bij het los komen na een duel om de bal met Ajacied Van Damme haalt de kakkerlak overduidelijk zijn rechterbeen hard door en raakt Van Damme van achteren. Luinge stond er bovenop en beoor deelde dit geval van smerig spel wel naar waar de. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de vang- bal van kalou en de poging tot doodslag van bosvelt. Maar - en niet geheel onverwacht gezien de loop van dit seizoen - de beroepscommissie van de knvb besloot in al haar "onpartijdigheid" dat er van een overtreding geen sprake was en sprak de kakkerlak vrij. We hadden niet anders verwacht eigenlijk. We zijn als Ajacieden wel wat gewend, maar het is dit seizoen wel erg doorzichtig. De haat tegen Ajax neemt een beetje groteske vormen aan. Zo gro tesk dat wij er aan het eind van het seizoen na het toch nog behalen van de tweede plek nog eens hartelijk om zullen gaan lachen. Maar niet eerder, tot die tijd hebben we alle energie nodig om de ene aanval na de andere te pareren, in het gevecht om lijfsbehoud. In dit land waar men echte kwaliteit liever kwijt dan rijk is. Het Columnistencollectief (De Luwte) Dit is de aanklager van de KNVB. Hij mag geen Ajacieden, vooral Zlatan niet. Daar heeft hij echt een hekel aan. Sinds Kakkerlakken-Ajax ook aan Chivu. De aanklager van de KNVB houdt niet van Ajacieden. Gelukkig wij ook niet van hem! 8

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 8