cup (het gehandicapte stiefkindje van de knvb) tussen kakkerlakken en Ajax werd aangegrepen om deAjacieden na het kampioenschap in ieder geval ook de Amstelcup te ontnemen. En tege lijkertijd zouden ze ook de kans op de tweede plaats in de competitie verspelen. Deze tweede plaats geeft immers recht op het spelen van de voorronde Champions League. Een zoals gewoonlijk armoedig voetballend kak kerlaken I mocht allereerst aan de haal met de overwinning, dankzij al dan niet bewust begane arbitrale blunders. Zo werd Ajax een paar zui vere strafschoppen onthouden waarvan er één (kalou stopt met beide handen een vrije trap van Wesley Sneijder) als moeder aller bloopers op tal van Bob Saget videobanden te zien is. Blijk baar voorzag het Zeister draaiboek - in elkaar gedraaid met behulp van welwillende adviezen vanuit eihoven, rotterdom en de gezamenlijke sportpers - in nog wat meer vernederingen voor één van de mooiste promotieartikelen van Voet balland. Met het oog op het restant van de competitie had men bedacht dat het wel handig zou zijn wanneer Ajax minimaal twee topspelers kwijt zou raken. Dat zou al een hele stap zijn in de richting van de minimaal twee punten die de ver metele Amsterdammers nog moesten verspelen om zodoende kakkerlakken I aan die tweede plek te helpen. In een poging om het één en ander nog wat te verdoezelen was het volgende bedacht. Eerst dus die overwinning van kakkerlakken I veilig stellen. Na die I -0 was het wel duidelijk dat Ajax op geen enkele manier gelijk zou gaan maken. Vervolgens werden de kakkerlakken geacht de Ajacieden dermate te provoceren, dat het hier en daar nogal uit de hand zou gaan lopen. Het zou wat al te opvallend geweest zijn om direct met wat rode kaarten richting Ajacie den te gaan strooien, dus schreef het draaiboek voor dat er ook een kakkerlak rood zou krijgen. Wetende dat die rode kaart toch geen enkele invloed op de komende resultaten zou gaan heb ben. Dit dan als inleiding voor de pers om een stroom aan beelden te gaan laten zien waarop Ajacieden in de fout zouden zijn gegaan. Waarop de aanklager van de knvb deze voorzet gretig in kon gaan koppen en Chivu en Zlatan - geheel volgens het draaiboek - in het beklaagdenbankje te zetten. Met de bekende en belachelijke afloop. Zware schorsingen op basis van TV beelden. Wij weten niet meer wat er we ervan moeten denken. Zo krijgt kezman rood van de scheids rechter (Willem2 - psv), wegens het overduide lijk uitdelen van een elleboogstoot. Maar meneer wordt op basis van TV beelden vrijgesproken. Op de TV beelden is die elleboog nog eens kraakhelder waar te nemen. Op de TV beelden waarop men Zlatan een losrukkende beweging ziet maken, is ook niet te missen waarom Zlatan bijvoorbeeld zo'n beweging maakt. Een wedstrijd voetballen terwijl er de hele tijd een kakkerlak van 90 kilo aan je hangt te trekken, bijten, spu gen, schoppen en zich met beide armen aan je vastklampt ongeacht welke beweging je maakt. 7

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 7