ze zetten Ajax vast op eigen helft. Maar ook hier aan ontworstelt Ajax zich. Lobont redt knap op een schot van Henry, middenvelder Gilberto mikt net iets te hoog en Bergkamp laat alle Ajax- harten even overslaan als hij uit de draai op de paal schiet. Maar ook Ajax krijgt nog wat kansjes. Maxwell schiet net over het doel van The Gun ners heen en de grootste kans is voor Boukhari, die de ongelukkige Zlatan is komen aflossen een kwartier voor tijd. Uit een voorzet van Van der Meyde weet hij twee meter voor de goal de bal niet achter Taylor te werken, die in de plaats van Seaman was gekomen. De wedstrijd eindigt dan ook in I -1Dat is een stand waar we mee kun nen leven, al had er heel misschien iets meer ingezeten. Daarna ontvouwt het duel zich in een heel erg spannende strijd tussen ervaring en lef. Nigel de Jong speelt Robert Pires volledig uit de wedstrijd met zijn straatvoetbal, toch een gelauterde inter national. Maar de sterkste man aan Ajax-kant is Steven Pienaar die met zijn "kleine" gestalte de boom PatrickVieira alle hoeken van het veld laat zien. Galasek neutraliseert Bergkamp, die zich vast een ander weerzien met zijn oude ploeg had gewenst.Veel kansen zijn er niet de eerste helft, en I -1 bij rust is ook prima. Na rust neemt de druk van Arsenal weer toe en De sfeer in de Ajax-vakken was de hele wed strijd perfect gebleven. Veel gezang en naarmate de wedstrijd vorderde werd Arsenal stiller en stiller. Maar humor hebben ze wel: "Are you Tot tenham in disguise" zorgde voor veel gelach van onze kant af, net zoals zij moesten lachen om ons "Seaman is gay". Ach, je mag dan wel tegen standers van elkaar zijn, dan mag je nog wel respect voor elkaar hebben toch? En dat is iets wat ook Ajax weer heeft afgedwongen in Euro pa: respect.Wij en Nederland tellen weer mee in het internationale voetbal, iets wat de lampjes al zeven jaar NIET is gelukt... 29

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 29