VERVOLG JAAR VAN HET GEZEIK Ajax niet in Tilburg op de koffie wordt het supportershome verplicht haar deu ren te sluiten tijdens de wedstrijden. Dit verbod is maar kort van kracht en wordt al snel inge trokken. Terwijl de politie geenszins van plan is mee te werken aan een oplossing omtrent ongeregeld heden rondom wedstrijden, spreken Ajax sup porters met vertegenwoordigers van de knvb. Ook de SOVS die de belangen van voetbalsup porters zou moeten behartigen geeft niet thuis en is dus afwezig bij het gesprek. Maart De knvb komt met een schrijven aan de suppor ters waarin niet ingegaan wordt op de eisen van de supporters. Dit doet de deur dicht: de suppor ters zullen terugslaan, alleen wanneer en hoe is nog niet duidelijk. Ook FC Zwolle legt een bela chelijk combi op met als redenering dat er feye- noorders in Zwolle wonen.Vreemde argumenta tie, maar ach het is ook een vreemd volk: voetbalbestuurders en burgemeesters. Ook Zwolle wordt een vesting als nooit tevoren, blijk baar is het een trend om je stad in een oorlogsge bied te veranderen, maar ja je moet wat als bestuurder als er nooit wat gebeurd in je stad. De uitstekende prestaties in de Champions League leiden de aandacht echter wat af van dit alles. Ook de politie en gemeente Nijmegen naait de Ajax supporters. De Ajacieden krijgen erg wei nig kaarten en de Nijmeegse politie helpt een handje door er een combi van te maken. Ajax reageert zoals het zou moeten. Ajax neemt alle kaarten af en zal deze niet in de verkoop gooi en. Dus Ajax speelt in deze cruciale fase zonder publiek.Vorig jaar was er één wedstrijd zonder Ajax publiek. Dit seizoen zijn dat er twee en dan is Willem II niet meegeteld om dat hier vrij willig het vak bijna leeg was. Mei De knvb gaat door met haar beleid de compe titie te saboteren: van hooijduik wordt in hoger beroep vrijgesproken. Raadselachtig dat hij eerst schuldig wordt bevonden en later onschuldig. Zlatan en Chivu moeten in deze cruciale fase aan de kant blijven. Dan eindelijk de wedstrijd NEC - Ajax. Ludieke acties zijn door de Ajacieden afgeblazen omdat er ergens gelekt is en iedereen opeens op de hoogte is van de plannen. Een kwalijke zaak, aangezien er een vreedzame actie gehouden zou worden. De spanning neemt zodoende alleen maar toe. Het voetbal is verneukt, maar niet door de supporters. April Laten we voor de verandering ook eens wat positiefs belichten. AZ heeft geleerd van de onzinnige combi van het vorige seizoen en legt dit jaar geen verplichte combi op. Ajax suppor ters gedragen zich en laten zien dat het wel kan, als de wil er maar is. De media meldt dat Ajax supporters geen vlag gen mee mogen nemen, Israëlische vlaggen dan. Ook weer belachelijk. Er worden al decennia lang Israëlische vlaggen meegenomen naar wed strijden van Ajax, daarbij komt dat het niet racis tisch of aanstootgevend is. Verder wordt het anti-Ajax en Jodengezang nog steeds getole reerd. Is er nog iets als het recht op vrijheid van meningsuiting? Blijkbaar niet.AZ neemt dit voor beeld over met als reden zichtlijnen op het veld. TILBURG - De Brabantse koffietafel van Willem II-Bupporters en Ajax-fanfl> gaat niet door. De ontmoeting zondag in Tilburg uae georganioeerd door fanzines van beide clubs. Maar door de verplichte combi- regeling moeten supporters met de bus bij het stadion worden afgezet en opgehaald. Anders kunnen ze niet naar de wedstrijd. Zo wordt de kans op rellen, en op een gezellige ontmoeting, kleiner. 21

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 21