VERVOLG WINTER IN AMSTERDAM een plaats op de reservebank zat er niet meer in. Hij zou een seizoenkaart voor op de tribune kunnen krijgen... Maar in plaats dat de trainer dit middels een gesprek duidelijk maakt aan Aron, moest Winter er achter komen doordat er voor hem geen pak klaar hing in de kleedkamer. Winter heeft toegezegd om nooit meer onder Adriaanse te willen voetballen en dus zat er niets anders op dan te vertrekken. Bij Sparta is op dat moment ex-bondscoach) Frank Rijkaard trai ner en ook John Nieuwenburg loopt rond op het Kasteel. Volgens Aron zou hij nooit naar Sparta zijn gegaan als Frank daar geen trainer was geweest. Voor Sparta scoorde Winter maar één keer en ook zijn ploeggenoten wisten het net niet vaak te vinden. Hierdoor moest nacompeti- tie gespeeld worden en Sparta degradeerde voor het eerst in de geschiedenis uit de hoogste klas se van het betaalde voetbal.Trainer Rijkaard nam ontslag en Aron mocht na een jaar van "balling schap" weer terug keren bij Ajax, waar het roer ondertussen was overgenomen door Ronald Koeman. Ook nu ging het in eerste instantie niet zoals het hoorde, want er was hem in het voor uitzicht gesteld dat hij onmiddellijk terug kon keren bij Ajax. Maar er werd hem duidelijk gemaakt dat hij ook dit seizoen niet tot de A- selectie zou behoren... Ondanks dit bericht was Aron vastbesloten om zijn contract bij Ajax uit te dienen. Gelukkig was Koeman van mening dat een speler met een staat van dienst en ervaring als Winter van grote waarde kan zijn voor de jonge spelers. Aron zei zelf niet te rekenen op een basisplaats, maar dacht zeker wel te kunnen spelen af en toe. Uiteindelijk zijn Aron en Ajax/Koeman in een goed gesprek tot de con clusie gekomen dat het beter was voor Aron om te stoppen. Want een speler met zo'n loopbaan laat je niet wegkwijnen op een tribune, dat ver dient een Ajacied niet. Meteen na het stoppen van Aron komen de eer ste geruchten de wereld in: er zou een afscheids- wedstrijd worden gespeeld door Ajax. Algemeen directeur Arie van Eijden heeft een gesprek gehad met Aron over het organiseren van een afscheidsduel. Winter zou die al in januari heb ben willen spelen, maar volgens Ajax was die ter mijn veel te kort om een tegenstander te vin den... En dus hebben we daar tot nu toe niets meer van gehoord en aangezien er geen toestemming zal worden gegeven om fakkels af te steken op de tribune zal er wel weer een goed georganiseerd "spektakel" rond het (trainings)veld komen. Het ziet er natuurlijk wel leuk uit, maar het hoort gewoon op de tribunes. Aron, bedankt voor alles 15

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 15