VERVOLG WINTER IN AMSTERDAM Als Genoa vrij snel achter elkaar de 1-2 en ook de 2-2 kan maken wordt het toch nog even benauwd in de Ajax vakken. Maar dan is daar HET moment van Aron Winter: hij speelt de bal zelf vanaf het middenveld naar Bergkamp. Deze sprint richting het doel en trekt vier/vijf verdedi gers met zich mee. Winter loopt de vrijgekomen ruimte in en krijgt de bal keurig op maat aange speeld van Dennis. Aron loopt verder door naar het doel en ziet de keeper snel uitkomen. Met rechts word de bal fantastisch over de keeper heengestift en leidt Ajax vlak voor tijd met 2-3. Mede door dit belangrijke doelpunt haalt Ajax de finale en winnen we uiteindelijk de UEFA cup en heeft Ajax alle 3 de Europa-cups in de kast staan (als enige Nederlandse club!!). In het seizoen 92-93 wordt Ajax ingeruild voor het Italiaanse Lazio Roma. Dan zitten er onder tussen alweer ruim 240 wedstrijden op in het shirt van Ajax en heeft de middenvelder meer dan 40 doelpunten op zijn naam staan. In Italië speelt hij in zeven seizoenen voor twee clubs en krijgt hij te maken met ongeveer zes verschillen de trainers.Vooral het laatste jaar bij Inter Milan is wat dat betreft een gekkenhuis. In dat seizoen krijgen vier trainers de leiding over de ploeg. Vrijwel elk jaar dat Aron in Italië speelt, wordt er aan hem getrokken door zowel Ajax als p$v, maar hij heeft nooit echt nagedacht over een terugkeer naar Nederland. Nadat hij ruim vier weken geblesseerd rondstrompelde door een verrekte knieband, raakte hij zijn basisplaats kwijt bij Inter. Maar de trainer werd ontslagen en Winter besloot op aanraden van de president van de club te blijven. In het seizoen 97-98 voegt hij weer een Europese prijs aan zijn lijstje toe door met Inter de UEFA cup te winnen. Ondanks een doorlopend contract van nog twee jaar werd besloten om wegens familie omstandigheden terug te keren naar Nederland. En aangezien er voor de meeste oud-Ajacieden maar één echte club in Nederland speelt, kwam hij weer terecht in Amsterdam, alwaar een con tract getekend werd voor vier jaar. Bij het Nederlands elftal heeft hij nooit echt kun nen rekenen op een vaste basisplaats. Tegen Griekenland maakte hij op 20-jarige leef tijd op 25 maart 1987 zijn debuut in Oranje. Wel heeft hij een record gevestigd, door als international bij de meeste toernooien lid te zijn van de selectie. Hoewel hij er op het Europese kampioenschap van 1988 in Duitsland ook bij was, kreeg hij geen enkele minuut speeltijd van bondscoach Michels. Op het daarop volgende wereldkampioenschap speelde Aron welgeteld één hele wedstrijd!! Onder beenhakker en advo caat kwam Winter vrijwel alleen als invaller aan bod in het Nederlands elftal. Hij heeft wel eens gevraagd wat zijn positie was in het elftal, maar een echt antwoord heeft hij nooit gehad van de heren leo en dick.Toch heeft hij het altijd als een eer gezien om geselecteerd te worden voor Oranje. En misschien is dat wel z'n manco geweest. Had hij namelijk wat vaker zijn mond opengetrokken dan had hij waarschijnlijk veel meer interlands gespeeld. Met bondscoach Rijkaard heeft Winter al vanaf de periode Ajax een echte vriendschapsband, maar toch zal hij zich gedragen zoals Frank het wil. Want privé en voetbal moet je gescheiden kunnen houden.Tijdens de Europese en Wereld kampioenschappen scoorde Winter er rustig op los en kwam tot het magistrale aantal van één heel doelpunt. Maar in zijn gehele interland loop baan is dat aantal het zesvoudige. Ook mag hij zich na het EK van 2000 voor even recordinter national noemen met 86 duels achter zijn naam. Dit duurt helaas maar kort, want nog geen vier maanden later wordt dit alweer verbeterd door een zekere F. de Boer. Italië - Nederland is de laatste wedstrijd die Aron als international speelt. Hij mag in de 95e minuut bij een stand van 0-0 invallen voor philip cocu. Als mooiste moment uit zijn interland carrière zegt Aron dat het toch wel komt uit het duel met Brazilië op het WK in Amerika: hij scoorde een doelpunt in die wedstrijd! Op 23 juli 2001 wordt door middel van een persbericht bekend gemaakt dat Aron Winter voor één seizoen wordt verhuurd aan Sparta. Winter kon onder het bewind van Co Adriaanse niet meer rekenen op een basisplaats en zelfs 14

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 14