WINTER IN AMSTERDAM Het zal maar weinig mensen opgevallen zijn, zo klein was het stukje in de krant. Toch ging het over een grote speler, die zijn loopbaan zal beëindigen. Eerst even een paar gegevens over hem: Geboortedatum: I maart 1967 Geboorteplaats: Paramaribo, Suriname Lengte: 1,76m Gewicht: ongeveer 69 kg •Voormalige clubs; Lazio Roma, Inter en Sparta Middenvelder Ex-recordinternational Ik heb het natuurlijk over Aron Winter. Maar dat zal de meeste van jullie wel snel zijn opgevallen. Of niet natuurlijk, want Aron is niet iemand die snel op de voorgrond treedt. Hij speelt altijd in dienst van het elftal. Het maakt niet zoveel uit op welke positie de trainer hem zet. Zijn eigen belang is altijd ondergeschikt aan het teambelang. Op 6 april 1986 in de thuiswedstrijd tegen fc utrecht - bij een stand van 2-0 in het voordeel van Ajax - mocht hij zich gaan warm lopen van de toenmalige trainer Johan Cruijff. In de 86ste minuut mag hij dan eindelijk het veld in en wel voor niemand minder dan Frank Rijk aard. Zoals de meeste Ajacieden bij hun debuut, werd ook door deze jonge speler gescoord. En dus won Ajax deze wedstrijd met 3-0. In het eerste seizoen bleef het aantal doelpunten dat hij maakte helaas steken op die ene tijdens zijn debuut. Wel worden er vier wedstrijden gespeeld. Een jaar later ging het al een stuk beter, Aron scoorde in totaal 10 doelpunten waarvan I in Europees verband. Aan het eind van het sei zoen 86-87 stond hij op het bordes van de Stadsschouwburg op het Leidseplein, met de Europacup voor bekerwinnaars in zijn handen. Na een aantal rustige jaren, waarin Ajax in 1988 de finale van de Europacup voor bekerwinnaars verloor van kv Mechelen en het in 1990 kam pioen van Nederland werd, brak het seizoen 1991-1992 aan. Kort na het begin van het sei zoen word Ajax gedwongen om van trainer te wisselen. Een zekere leo b. ruilt (ondanks een net verlengd contract) "zijn" club in voor Real Madrid. Voor hem in de plaats komt de nog onbekende Louis van Gaal. Ajax speelt mee in de UEFA cup en moet de "thuis'wedstrijden spelen in het Rheinstadion in Dusseldorf. In de eerste ronde staat het Zweed se Örebro op het programma en nadat Berg kamp de I -0 heeft gemaakt, zorgt Aron met een schitterende achterwaarts gekopte bal voor de 2-0. Uiteindelijk wint Ajax deze wedstrijd met 3-0. In de uitwedstrijd zorgt Winter voor de enige en dus winnende treffer van Ajax. In de volgende rondes worden Rot-WeiB-Erfurt, CA Osasuna en KAA Gent redelijk eenvoudig opzij gezet. Dan volgt op I april de halve finale tegen het Italiaanse Genoa 1893. De score wordt geopend door Petterson, die met een kopbal in de Ie minuut Ajax op een voorsprong zet.Als in de tweede helft Brian Roy ook nog de 0-2 kan intikken is er helemaal niemand meer die er aan twijfelt dat Ajax de finale gaat halen. 13

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2003 | | pagina 13