EENS AJACIED ALTIJD AJACIED aiax life ^eg effe tegen Platini dat... Op zondag 15 maart, als wij over de A7 naar het Abe Lenstra-stadion rijden voor het duel tegen Heerenveen, zit een afvaardiging van Football Supporters Europe (FSE) een bak koffie te drinken met UEFA-opperhoofd Michel Platini. Wat moet er wat ons betreft op de agenda in Nyon? 1Deuren open. Als 't even kan Het was voor Ajax-supporters enorm balen toen de legerclub Legia Warschau als tegenstander uit het balletje kwam rollen bij de loting. Niks mis met Warschau maar alle steden zijn een gruwel als je er van de UEFA niet naartoe mag. Afijn: laat Platini en zijn kornuiten bedenken hoe je alleen de juiste fans de dupe kunt laten zijn van wangedrag, racistisch geroep of ander onrust-stokerig gedrag. Een deel van de achterban van Manchester City probeert nog steeds de gemaakte kosten van het Europese avontuur in Moskou te verhalen. Het duel in Rusland werd achter gesloten deuren afgewerkt, terwijl Engelse fans al geld hadden uitgegeven aan hun trip. Als dat geld zo de Moskva in wordt gegooid, is dat nog een graadje erger dan de teleurstelling die wij hebben ervaren met Legia. Monsieur Platini: graag al uw creativiteit om de onschuldigen buiten schot te laten. 2.Staan voor je club, achter je club... Er zijn figuren die meteen roepen dat we met staanplaatsen meteen terugkeren naar de donkere jaren tachtig. Los van het feit dat de jaren tachtig niet zo denker waren (stadionrampen als Hillsborough buiten beschouwing gelaten); staan kan ook zonder menselijke lawines op de tribunes. Het Gele Wandje bij Borussia Dortmund is een sprekend voorbeeld, maar er zijn al meer oplossingen □m ook Europees te staan. Het vergroot de capaciteit van het vak en weldenkende clubs verlagen dan hopelijk de prijs per kaartje. Een van de beste dingen uit de voetbalcultuur van de vorige eeuw - vader S. zoon, oom neefje, opa S. kleinzoon - wordt dan weer mogelijk. Het inwijden van de jonge fan in de grote-mannen-wereld is dan weer voor meer mensen weggelegd. Samen voor de eerste keer naar het voetbal voor weinig. Meneer Platini: aan u de eer dat mogelijk te maken. Pagina 7 De Meersche Helden 2Ü14 - 2015 3.We zien liever een bal rollen dan een euro Geld is best handig. Het wordt een dingetje als clubs door een sjeik of een overmatig rijke Rus van grauwe middenmoter opeens jaar-in-jaar-uit gaan meedoen voor winst in het kampioenenbal dat de UEFA Champions League heet. Inwoners uit steden als Parijs en Manchester kunnen daarover meepraten. Opeens kwam daar een zak met geld via de hoofdingang van het stadion en opeens werd het clublied bijkans vervangen door de Champions League-hymne. We gaan niet de Calimero uithangen, maar kan monsieur Platini effe wat concreter werden dan (we citeren): "Ik wil dat clubs geld uitgeven dat ze hebben, niet wat ze niet hebben." Allo, allo? Met de financiële ongelijkheid wordt het kampioenenbal een slap feestje - want er staan steeds dezelfde artiesten. En supporters haken af. Op zeker. Kortom: graag respect voor de fans! We sturen dit lijstje naar de FSE. En een fijne vergadering verder. Zijn mede-supporters waren stout. Toch was deze Pool in de Arena. Best raar. Of is dit de Legia-voorzitter?

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 8