Zlatan Harteman Doordat Ajax bij de Champions League loting gekoppeld werd aan PSG, konden we dit seizoen nog 'live' genieten van Zlatan Eerst in de ArenA en later in het Pare des Princes in Parijs, na een busreis met de Meersche Helden. Door zijn goals, assists, manier van voetballen en houding in het veld is 'Ibracadabra' een hele grote geworden, maar ook buiten het veld en in de media is hij volop aanwezig. Hij neemt nooit een blad voor zijn mond en schrijft alles van zich af in zijn biografie 'Ik, Zlatan'. Daarin vertelt hij bijvoorbeeld over zijn jeugd, dat hij opgegroeid is in de immigrantenwijk Rosengard in Malmü, maar ook over zijn aanvaringen met o.a. Pep Guardiola, zijn ruzies en aanvaringen in de jeugd bij Malmü met scheidsrechters, ouders en medespelers, maar ook over zijn grote bewondering voor Leo Beenhakker, de man die eigenlijk aan het begin van zijn grote carrière stond. Want Don Leo haalde hem naar Ajax. En in het veld vraagt hij aandacht voor wereldproblemen. Bijvoorbeeld zoals hij dat deed in de wedstrijd tegen Caen, door na een goal zijn shirt uit te trekken om 50 willekeurig 'getatoeëerde' namen te laten zien op zijn lichaam, om daarmee aandacht te vragen voor de mensen in de wereld die honger lijden. Want dat is ook Zlatan. Mensen bewust maken van feiten die buiten het voetbal om in de wereld spelen. 'Waar ik ook ga, herkennen mensen mijn naam en juichen ze voor me, maar er zijn ook namen die niemand zich herinnert, waar niemand voor juicht: de 805 miljoen mensen die hongerlijden in de wereld. Ik wil dat mensen in het vervolg ook aan deze mensen denken als ze mijn naam horen'. Die slungel is een hele grote geworden, Zlatan bedankt! De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 7