Zlatan Harteman [Hen nieuwe speler, een jonge Zweed. Zijn naam? Zlatan Ibrahimovic. Ik moet diep in mijn geheugen graven, want het is al een mooie tijd terug dat Zlatan naar Ajax kwam. 2001 was het, de 19-jarige Zlatan werd voor behoorlijk veel geld gekocht dus ik, en met mij vele andere Ajax supporters, verwachtte veel van deze aankoop Maar die verwachtingen vielen vies tegen. Een lange slungel die eigenlijk geen bal goed raakte, ballen van zijn voeten liet springen en ook niet echt de uitstraling had van iemand die een grote zou worden. Wat hebben ze nu weer in huis gehaald? Dacht ik. Komt dit nog wel goed? Hij werd uitgefloten vanaf de tribune, werd veel gewisseld en zelfs weggestuurd van de training. Het duurde lang voor Zlatan zijn draai gevonden had in het 'Ajax systeem', maar toen hij dat eenmaal door had, mede dankzij de begeleiding van 'Don Leo' zelf, werd hij een hele grote. Die lange slungel werd een geniale gek Wat heb ik genoten van deze speler, hij kon gewoon alles. Fantastische balaannames, schitterende doelpunten, onnavolgbare bewegingen, en ja, af en toe een beetje gek. Iedereen (en zeker Christiaan uit 410, die de schoenen van deze goal gewoon thuis in zijn vitrine heeft staan) zal bijvoorbeeld zijn goal tegen NAC zijn hele leven onthouden. Wat een speler Het leek wel een slangenmens zoals hij daar door de defensie van NAC slalomde. Maar bij deze goal zal iedereen ook de beelden vanaf de tribune nooit vergeten. Het gezicht van de geblesseerde Rafael van der Vaart, stoïcijns voor zich uitkijkend met een zure blik in zijn ogen, want hij zat daar omdat hij daarvoor, in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zweden, volgens zijn zeggen moedwillig geblesseerd was door Zlatan. Dit betekende het einde van het tijdperk Ibrahimovic bij Ajax, want van der Vaart en Zlatan samen in één elftal, dat zat er niet meer in. En of het een moedwillige actie van de Zweed was om een transfer naar Juventus af te dwingen zullen we nooit weten. Het enige dat ik wel weet, is dat we na vier seizoenen afscheid namen van een speler die bijna 50 goals maakte voor Ajax. Een speler die binnen kwam als een lange slungel waar niets bij lukte, maar in zijn Ajax tijd al uitgroeide naar een hele grote speler waar we nog heel lang van zouden kunnen genieten, al was dat dan wel bij een andere club. Bij Juventus ging hij gewoon door met scoren en won hij in zijn eerste seizoen de titel 'Buitenlands voetballer van het jaar'. In zijn tweede seizoen werd hij meer de man van de assists, hij scoorde zelf minder maar was nog steeds heel belangrijk voor het team. Zij periode bij Juventus zou echter maar twee seizoenen duren, want door een omkoopschandaal werd Juventus teruggezet naar de serie B en toen verkaste Zlatan naar Inter. Zoals bij alle clubs waar hij speelde scoorde hij ook hier makkelijk en er volgde meer transfers. Hij speelde na Inter bij Barcelona en AC Milan, wat hem in 2012 verkocht aan Paris Saint-Germain, zijn huidige club. Pagina 5 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 6