Effe normaa dc Van Mokum isschien ligt het wel geheel aan mezelf hoon maan ik vind gewoon dat en deze jaargang behoorlijk wat rare dingen bij Ajax aan de hand zijn. Zaken, belangrijk en minder belangrijk, die ik niet met Ajax associeer, waarbij ik zoiets heb van: 'doe toch effe normaal joh'. De meest voor de hand liggende wat dat betreft is onze Technisch Directeur de heer Overmars. Ik vond Mare vroeger altijd een geinig provincieboertje dat verdomd goed uit de verf kwam als linksbuiten in een gouden Ajax-lichting. Zijn devies: bal een hijs geven en er als een malle achteraan. Geen verdediger hield 'm bij. Door zijn gebrek aan lengte leek het bovendien altijd of-ie een twee maten te groot shirt aanhad. Koddig. Nu hij zijn oversized shirt heeft ingeruild voor een maatpak, maakt Overmars heel wat minder begrijpelijke keuzes dan toen hij nog langs de kalklijn sprintte. Ajax heeft een megabedrag op de bank staan en jaar na jaar sijpelen berichten over een opnieuw gegroeide winst door. Maar, Mare 'Netto' weigert z'n hand van de knip te halen. Elke zomer vertrekt de beste Ajax-speler en wat komt er voor terug? Een talent uit de jeugd of een speler voor 'in de breedte'. Het lijkt haast alsof Mare het jaarlijkse kampioensfeest zat is. Verder vind ik dat Frank de Boer ook zijn nuchtere Noord-Hollandse hersenstel weer gewoon een keer moet laten functioneren. Lasse Schone in de spits zetten betreft in deze nog een voorkeurskwestie, maar Nicolai Boilesen als Ajax-aanvoerder het veld laten betreden, dat gaat te ver. Ik bedoel; de speler die van iedereen het meest nonchalant speelt, met de ene pupillenfout na de andere... Die verdient geen aanvoerdersband. Dat bevestigde Boilesen overigens later die wedstrijd zelf door, nadat hij - geheel terecht - gewisseld werd, een naast het veld staande tafel omver te trappen. Waarom? Je speelt tegen Go Ahead. Fucking Kowet! Dat hoort een twee-vingers-in-de- neus-potje te zijn om aan het doelsaldo te werken. Als er iemand een trap had moeten krijgen dan was het niet die zielige tafel maar Boilesen zelf. Van Frank de Boer omdat hij hem voor de zoveelste keer heeft laten zitten met z'n gemakzucht en z'n prima-donna-instelling. En dat nota bene als aanvoerder! Kan iemand me vertellen waar Jasper Cillessen last van heeft? Hij keept nog steeds prima, maar waarom ineens dat opgefokte gedoe in die doelmond? Alsof-ie tijdens de wedstrijd tegen de kakkies een soort Kazim-virus heeft opgelopen. Jezus wat irritant. Gaat ie ineens spitsjes van middenmoters lopen jennen. Spaar je energie, vriend. Je speelt bij Ajax, dat houdt in dat al je tegenstanders de voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar spelen. Laat ze lekker Je hebt een derde plaats op een WK achter je naam. Maak je niet druk. Tot slot wil ik nog even bij het komische duo Mino S. Rico stilstaan, beter bekend als Raiola en Kishna. Beiden hebben hun kwaliteiten; de één als spelersmakelaar en de ander als voetballer maar allebei vinden ze het ook leuk om zich regelmatig als een soort clownsduo te presenteren. De ene doet dat met gestoorde uitspraken: hij wil FIFA-voorzitter worden en roept om de twee dagen dat Kishna weg moet bij Ajax, waar ie wekelijks in de basis staat. De ander vat de entertainment-element van het edele voetbalspel dikwijls iets te serieus op. Met minimaal tien scharen achter elkaar benadert hij zijn opponenten. Niet dat het ooit wat oplevert, behalve problemen in de omschakeling voor zijn teamgenoten. Misschien moet hij een keer naar een filmpje van Piet Keizer kijken, ofzo. Volgend jaar liever 'gewoon' weer kampioen worden, capiche? Pagina 3 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 4