Vijfde schaaL HBharder Oe vijfde schaal op rij kunnen we uit ons hoofd zetten. Balen. Echter, wat ik niet begrijp is dat het binnen de gelederen van ons aller Ajax altijd de schuld is van de inzet van de spelers, het aankoopbeleid of nu zelfs van Frank de Boer... Voormalige Godenzonen zoals Clarence Seedorf en Dennis Bergkamp worden genoemd als mogelijke opvolgers tegenover outsiders als Peter Bosz en Ron Jans. Vrijwel iedereen heeft zo onderhand wel zijn voorkeur uitgesproken over wie De Boer moet opvolgen, waaronder de moeder van Jurgen Streppel. Mijn mening? Belachelijk. Kortzichtig. Idioot. Wel wil ik het volgende even duidelijk maken: Als Frank vertrekt, dan vertrekt hij. Echter, ik weiger akkoord te gaan met een gedwongen ontslag. Want laten we even wel wezen. Nu we weten dat er geen P2 ArenA in het verschiet ligt aan het einde van het seizoen draagt ons aller Ajax de alias FC Onderbuik. Zoals ieder jaar als een titel uitblijft. Het grootste lulverhaal vind ik nog dat 'de chemie' tussen De Boer en de spelers weg zou zijn. Nee, de enige chemie die is verdwenen, is de chemie tussen Eredivisiespelers en de Eredivisie. Maar dat is al jaren zo. Wat een dramatisch niveau. Het allerergste vind ik nog dat onze spelers structureel een gebrek aan inzet wordt verweten bij wisselende of uitblijvende resultaten. Maar hoe kan je constant spelen als je bv. eerst tegen Go Ahead moet en de week daarop tegen Twente? Je kunt trainen wat je wilt, maar als je maar lang genoeg dertig wedstrijden per seizoen tegen brandhout speelt... Tja, dan word je vanzelf zelf ook een keer brandhout. In de Eredivisie kunnen spelers groeien, om vervolgens weer af te takelen. In de Engelse en Duitse competitie word je niet na een half seizoen gelinkt aan Inter, maar je bouwt wel een structureel niveau op. Zowel individueel als in teamverband. De wisselvalligheid die ons aller Ajax dit seizoen laat zien, maar die eigenlijk altijd aanwezig is, wordt niet geheel onterecht aan de jeugdige leeftijd van onze selectie toegeschreven. Maar, kom op zeg. Als je wordt omgeven door veredelde zaterdagamateurs dan word je het uiteindelijk zelf ook. Ik kan Moisander zijn 'vlucht' naar Sampdoria niet eens kwalijk nemen. Je hebt meerdere goede tegenstanders nodig om zelf te kunnen groeien. Ik zal vast standrechtelijk worden geëxecuteerd als ik het serieus zou menen, maar kan Mare die dertig miljoen winst niet aan Feyenoord geven? JE. \<AV\ OOK OVERDWJVEM Pagina 37 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 38