de goeie ouwe tijd Nico: "Als je opgepakt wordt in Limburg, dan ben je helemaal klaar. Je mag niet eens wat zeggen. Meteen gaat de knuppel er op. Na de wedstrijd tegen Roda liepen we met een heel stel naar het station terug. Daar waren ook hele rustige mensen bij. Altijd reed er een overvalwagen achter ons. Nou sneuvelt er toevallig weer een klein ruitje...' Eddie: 'Nou, klein ruitje. Zeg maar gerust dat het een winkelruit was van 10 bij 4 meter..." Nico: in elk geval vloog die politie uit de overvalwagen en begon er meteen op los te slaan. Iedereen werd naar het station gedreven. Zelfs mensen die er niets mee te maken hadden. Een meisje werd zomaar neergeslagen door een agent. Aad: "Ik word dan vreselijk agressief. Die politie in de provincie, in die dorpen, dat zijn gewoon fascisten." Nico: "Toen we naar NAC gingen ook. Je wordt op het station opgewacht en dan ga je onder politie-escorte naar het stadion. Dat is toch provocerend!" Eddie: "Als ik die tien agentjes zie staan, dan denk ik wel eens waarom gaan we er met honderd man niet gewoon op af." Eddie: "In de treinen gaat tegenwoordig de spoorwegrecherche mee. Je gaat die mensen al kennen. Zondag was Miet er weer, zo noemen we hem. Zo'n vent met een wit sloom hoofd en een blauwe pet. Die pet staat hem trouwens helemaal niet. En met een grote hond erbij." Aad: 'Ja, we gingen zondag rustig in de trein zitten. Komt die recherche naar ons toe en zegt dat wij met z'n allen achterin de trein moesten gaan zitten. 'Hier komen mensen', zegt ie. Dan vraag ik je toch: zijn wij soms geen mensen?" Frans: "Het heeft geen enkele zin meer om fietskettingen of steekwapens mee te nemen. Je wordt overal gefouilleerd en als ze wat vinden, slepen ze je meteen naar het bureau. Dan mis je de wedstrijd ook nog. En als ik ergens niet tegen kan, dan is het om Ajax te missen. Al is het maar één minuut." Eddie: 'Als er zonodig gevochten moet worden, dan doe ik het wel met m'n knuisten. Maar weet je wat ik een gelul vind, dat artiesten niet meer naar het voetbal gaan vanwege het geweld. Lopen ze dan gevaar op de eretribune?" Aad: "Of dat vaders niet meer met hun zoontjes durven. Wij zullen een man van 40 jaar heus niet in elkaar rammen. En kinderen zeker niet. Trouwens, die mensen kunnen toch overal staan, e hoeven toch niet in ons vak te komen." Frans: "Laatst vroeg er een lezer in VI waarom er geen voorwedstrijd bij AZ-Barcelona was geweest. Ik geloof dat je al een heleboel oplost als er altijd een voorwedstrijd is. Dan heb je afleiding. Een heleboel ellende komt voort uit verveling." Eddie: "Dat geloof ik niet. Je hebt er gewoon een paar hele slechte tussen. Ook bij ons. Die komen gewoon voor de rotzooi. D'r moet alleen niet zoveel aandacht aan besteed worden." Aad: "Dat zijn geen Ajacieden. Ik heb al tien jaar lang een seizoenkaart. In al die jaren heb ik misschien drie wedstrijden gemist." Frans: "Ajax, dat is een verslaving. Het is een ziekte. Wij zijn de beste supporters die Ajax heeft. Als Ajax naar de eerste divisie degradeert, dan blijf ik komen." Eddie: "Als ik met Ajax naar Utrecht, PSV, Feyenoord of Sparta ga, dan trek ik m'n oudste plunje aan. Dan weet je van tevoren dat het ellende wordt. Ja Sparta ook, omdat daar de Feyenoord- supporters komen." De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 36

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 37