de goeie ouwe tijd Aad: "Die publiciteit trekt anderen aan. Daar komen die jonge gassies op af. Ik ben zelf een keer uitvoerig op de tv geweest in Studio Sport. Toen kwam er op het Ajax-veld een Utrecht supporter met een fietsketting op me af. Daar heb ik wat over moeten horen. Ik was meteen bij iedereen bekend." Nico: "Ik was ook in beeld. Mijn vader zag het ook, maar hij heeft er niets van gezegd. Hij weet dat ik wel eens rotzooi trap, maar het is maar goed dat-ie niet weet wat er werkelijk allemaal gebeurt. Toen ik mezelf 's avonds op die tv zag, toen dacht ik wel: ben ik dat nou? Wat stel ik me aan." Aad: "Maar ja, je wordt 'n ander mens bij Ajax. We zijn eigenlijk hele rustige mensen. Buiten het voetbal heb ik nog nooit iets met de politie te maken gehad. Maar door het voetballen ben ik al acht keer opgepakt. Eddie: "Ik betaal liever een boete van 1000 gulden, dan dat ik een week in de cel zit. Dat vind ik vreselijk." Nico: "In Venlo zat ik al in de cel nog vóór de wedstrijd begon. Als ik mijn oor tegen de celdeur hield kon ik naar de radio van één van die agenten luisteren. Trouwens, ik hoorde zo al dat VW twee doelpunten maakte. Bij uitwedstrijden, ja dan loopt het vaak uit de hand. Dan worden we opgenaaid en uitgescholden door de tegenpartij. Bij Go Ahead heb ik wel eens in de rust een hele pan met worsten weggepikt en vlak voor het einde op het veld gegooid. Zoiets komt in de krant, ja." Frans: "Ik kan er niet tegen als ze Ajax gaan uitschelden. "Ajax is dood", weetjewei. Of "Ajax is een Jodenclub." Dan word ik agressief." Aad: "In de vier grote steden lost de politie het heel aardig op. Echt waar. In Amsterdam zijn ze zo langzamerhand wel wat gewend. Maar in Eindhoven.... Je kent dat wel, van die pikkies van 22 jaar. Bere fanatiek. Ze zijn daar natuurlijk niets gewend." Frans: "Ik zie aan de blik van die agentjes dat ze er het liefst meteen op los slaan. Ze wachten als het ware tot je een aanleiding geeft en dan kunnen ze lekker rossen. Nou, als ik die ventjes zie, dan word ik al agressief." De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 36