de goeie ouwe tijd Aad: "Thuis hebben we de zaakjes aardig onder controle. Laatst heb ik er ééntje in ons eigen vak tegen de grond geslagen. Bij uitwedstrijden mag je alles doen, dat vind ik niet erg. Maar bij thuiswedstrijden wordt Ajax gepakt als er rottigheid op het veld of op de tribune is. Je gaat je eigen club toch niet duperen. Een paar jaar geleden is er eens een bestuurslid van Ajax bij mij geweest. Hij vroeg of we als F-Side geen bestuur konden vormen. Maar ja, dat valt toch niette controleren. D'r zijn er zoveel die alleen maar voor de rotzooi komen. Ja kijk, wij komen echt voor het voetbal. Voor Ajax dan. Als jij mij vraagt hoe Theo de Jong heeft gespeeld, dan weet ik dat niet. Ik kijk alleen naar Ajax." Eddie: "Ja, dat verhaal in de Haagse Post over die potenrammers, dat heb ik ook gelezen. Ze noemen zich Ajax-supporters, maar ze komen alleen voor de rotzooi. Dat zijn de grootste etters. Ja god, vroeger heb ik het ook wel gedaan. Dan gingen we na afloop van de wedstrijd naar het Rembrandtplein om homo's en hippies in elkaar te timmeren. Toen zat ik nog op school. Het gebeurt nog wel ja, mijn neef zit er bij. Maar die gasten zitten wel vaak in de bak. Dat noem ik niet de echte Ajax-supporters. Ze zijn er voor de rotzooi. Nico: "Naar de uitwedstrijden gaan we toch wel met een mannetje of 200. Met de trein ja, dat is gezellig. Je kunt zingen en drinken onderweg." Frans: "Die treinen vernielen, dat vind ik toch zo stom. Daar baal ik van als een stier. We reizen op een 6-man kaart door heel Nederland. Dan betaal je 12 gulden de man. Voor dat geld kan ik die trein niet missen, dan ga ik toch zeker geen zittingen doorsnijden." Aad: "Dat trekken aan de noodrem, dat hebben ze aan zichzelf te danken. Laatst gingen we naar Roda. In Eindhoven trekt er eentje van ons een bierblikje open en nou spuit er toevallig wat bier tegen het plafond. Meteen springt de politie op onze nek om twee jongens uit de trein te sleuren. Ik waarschuwde de politie nog: jullie vragen om rottigheid, zei ik. Want ik weet dat onze jongens meteen reageren. En ja hoor, even buiten Eindhoven stond de trein stil. Was er aan de noodrem getrokken. Nou, dan vraagt de politie toch om moeilijkheden." Eddie: "D'r zou eens wat minder over gepubliceerd moeten worden, dan wordt het niet zo'n rotzooi. Het Algemeen Dagblad, Het Parool en De Telegraaf, daar kun je 's maandags altijd uitvoerig in lezen wat er allemaal weer geflikt is door de supporters. Met foto's erbij. Maar in De Volkskrant en Trouw lees je er nooit iets over. Goed eigenlijk van die kranten." Nico: "Laten we eerlijk zijn, het gaat ons wel een beetje om die publiciteit." De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 35