Sid heeft de echeej_uit zijn hoofd gezet. Dit stukje wordt geschreven op de avond dat Ajax, de regerend landskampioen, gelijk speelde tegen Willem II. Moisander verklaarde na afloop dat het telkens weer hetzelfde liedje is. En inderdaad!! Hetzelfde liedje, want verbetering is niette zien. Althans, zolang je niet Frank de Boer heet want die vond de wedstrijd een stuk beter dan de voorgaande weken. Helaas was hij de enige, dus dat belooft weinig goeds voor de komende weken. We kunnen er wel vanuit gaan dat de schaal naar PSV gaat. Al jaren heeft de subsidieploeg uit Eindhoven de sterkste selectie, maar de afgelopen vier jaar waren het toch echt onze jongens die er met de schaal vandoor gingen. Dit jaar dus niet en het is te makkelijk om te roepen "Waar ging het fout?". Nee, je moet je afvragen waar het fout ging, opdat je ervan leert en dezelfde fout niet nog een keer maakt. Iets wat voor de huidige selectie best moeilijk is, wij zien wekelijks dezelfde dingen misgaan. Wat dit seizoen opvalt is dat rond de winterstop Frank er nog steeds niet in geslaagd is de ploeg aan het voetballen te krijgen. Voorgaande jaren was dat wel het geval en werd na de winterstop de achtervolging met succes ingezet. Vorig seizoen kreeg onze trainer de boel zelfs vóór de winterstop aan de praat, stond Ajax eind december gedeeld bovenaan en liepen we in de maanden daarna eigenlijk moeiteloos weg bij de concurrentie om schaal vier op rij op te halen. Dit jaar dus niet. Sommige clubwatchers hebben het over een gebrek aan kwaliteit en een gebrek aan routine. Maar misschien dat we voor de werkelijke oorzaak nog een stapje terug moeten! Frank speelt een systeem, het Ajax systeem noemt hij dat. Ik vind dat flauwekul, maar daar kom ik nog op terug. Dat Ajax-systeem zoals onze trainer het bedoelt, een soort van tiki-taka op z'n Barcelonees: Waarbij de tegenstander compleet gek wordt getikt, het in de loop van de tweede helft niet meer kan belopen, gaten laat vallen en vervolgens profiteert Ajax daarvan en schiet er een paar ballen in, resulterend in drie punten. Goed? Prima zelfs! Als het werkt tenminste. De spelers worden ter meerdere eer en glorie van het systeem volgestouwd met looplijnen, druk zetten en nog veel meer instructies. Hoe vaak zien we een jonge speler lekker fris en fruitig debuteren en na een paar wedstrijden ten ondergaan aan de enorme hoeveelheid tactische bagage die de speler gedurende de wedstrijd met zich meezeult? Pagina 31 De Meersche Helden 2Q14 - 2Ü15

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 32