De rolutie Sacchi at voor positiefs heeft de 'revolutie' gebracht voor de dik betalende Ajax supporters? Op een positief saldo op de bank na zou ik het u niet direct kunnen vertellen. De loze woorden die destijds de wereld ingeflikkerd werden door de initiatiefnemers van de revolutie nam ik met een korrel zout want dat was simpelweg het paaien van de achterban. Men had die achterban gewoon nodig om het heilige doel te bereiken. Nu is dat allemaal prima, want zo werkt het overal waar verandering noodzakelijk is: gebruik maken van de meerderheid en het manipuleren ervan is immers dagelijkse kost in deze wereld. Ajax was toe aan verandering, Ajax moest weer Ajax worden, daar was iedereen het over eens. Het zou een lange weg worden maar wel een weg met een doel: de Europese top! Het daarbij komende feit dat Ajax 'per ongeluk' kampioen van de crisis werd (fc twente wedstrijd!) was voor de heren achter de revolutie een aangename maar zeer welkome verrassing. En ik zeg per ongeluk omdat niemand bij Ajax (binnenskamers dan) rekening had gehouden met een kampioenschap op dat moment. Een lucratieve periode brak aan want waar de rest geen moer kon uitgeven of zelfs halve selecties moest verkopen om het hoofd boven water te houden had/heeft Ajax opeens een grote vriend die de naam CL draagt die miljoenen in het laatje bracht. En ook ik, als scepticus, was heel even in de waan dat de hoge heren ook daadwerkelijk hun woorden om de Europese top binnen vier jaar te bereiken waar zouden maken. Ik had heel even het idee dat Ajax zijn leiders in het veld zou behouden om dat doel te bereiken. Het was van een koude kermis thuis komen. Helaas lopen er WEER mensen bij Ajax met een grote speld in de rondte die mijn droomballon constant kapot prikken. De spelers die van belang waren om Ajax naar een hoger VOETBAL-niveau te tillen werden door middel van een soort vooropgezet plan stuk voor stuk verkocht. Het verkopen van spelers is in kleine voetballanden helaas vaak ook noodzakelijk, maar men moet wel het niveau vasthouden waar men zich op bevindt. Inmiddels is het niet meer te ontkennen dat het kaliber van de Ajax selectie zich op een dusdanig niveau bevindt dat een tweede divisie club uit Engeland er nog niet bang voor is. Ik heb geen moeite met slecht voetbal of slechte prestaties van mijn club mits daar een goede reden voor is. Waar ik wel moeite mee heb, is dat Ajax gelogen heeft over bepaalde zaken ten opzichte van de achterban. We betalen massaal teveel voor een shirtje of mok in de Ajax shop, voor entreekaartjes, voor drinken en eten in het stadion, voor parkeren of weet ik veel wat en wat krijgen we ervoor terug? Inmiddels zijn we vier a vijf jaar verder en het voetbal is totaal Ajax onwaardig geworden. Zoveel geld op de bank en dan niet in staat zijn om een waardige selectie op de been te brengen? Ajax is verder weg van de Europese top dan ooit daarvoor. Als Ajax het destijds anders had verwoord, had ik daar wel vrede mee gehad maar belofte maakt schuld heer Overmars en consorten! De supporter heeft recht op waar voor z'n geld, week in week uit! En waar voor z'n geld betekent niet dat men moet aanzien hoe de top vier ton bonus in z'n zak steekt! Geef Ajax z'n gezicht terug en rap een beetje! De Meersche Helden 2Ü14 - 2015 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 31