'Ajax wint de ChampionsJ-eagua1 Schoffie ZnAjax wint de Champions League', klinkt er uit de speakers in de huiskamer. Op een luie vrijdagochtend na een Europacup avond lig ik op de bank hangend naar een grijsgedraaide cd te luisteren uit een tijd dat de titel van dit nummer nog een bijna gewoonte was, in plaats van een illusie. Gister speelden we tegen Legia Warschau, een club uit het Oostblok waar wij in die tijd misschien een oefenwedstrijd zouden spelen voor een goed doel, maar waar we in deze tijd met pijn en moeite met 1-0 gewonnen hebben. Een lekker moment van onze Poolse spits en een paar heerlijke momenten van onze doelman bezorgden ons de zege. Over een week in Polen zal het, ondanks de afwezigheid van de fanatieke supporters van de thuisploeg een hels karwei worden om door te gaan in de Europacup. Ajax moest weer naam gaan maken in Europa. Dit zou een jaren plan worden, zo'n 5 jaar geleden ingezet met de revolutie van Cruijff. Als we de balans opmaken is die balans qua resultaat erg triest. Al hebben we wel wat leuke avondje gehad. Thuis tegen Barcelona, Manchester City, Lyon en AC Milan. Uit tegen Manchester United en City. Elet waren een paar leuke avonden waarin we even het gevoel hadden dat we wat te betekenen zouden hebben. Maar qua resultaat heeft het ons nooit verder doen reiken dan de eerste ronde in de Knock-out fase van de Europa League. Waar het dan mis gaat, je kan het op pech gooien. Lyon won opeens met 1-7 in Zagreb, op een avond dat wij een stel blinden als arbitrage hadden tegen Real Madrid thuis. Een dwaling van de arbiter die Milan opeens een strafschop gaf in plaats van een vrije trap mee aan ons. Elet kansen missen in Milaan was onkunde van onze kant, ruim 70 minuten spelend tegen 10 man. Maar de pech gedachte maakt al snel plaats voor de geen kwaliteit gedachte. Dit seizoen was maar weer te zien hoe een Cavani en een Ibrahimovic het net weten te bollen terwijl je toch echt het gevoel had dat er wat te halen viel. En kwaliteit was er afgelopen jaren genoeg. Maar het ene stukje kwaliteit voetbalt bij Spurs, het andere stukje in Manchester, weer een ander in Barcelona en weer een ander in Southampton. En ga zo maar door. Spelers worden op de laatste dag van de deadline verkocht en echte gelijkwaardige versterking wordt niet teruggehaald. Volgens het plan van Cruijff moet de eigen jeugd het gaan doen. Dit is nu al een aantal jaar wat er ook daadwerkelijk ook gezegd wordt en wat op de Future Cup en op de prestigieuze Champions League voor jeugd teams ook bewezen wordt. De hoop op talenten voor de toekomst is daardoor zeker aanwezig. Elet is alleen te hopen dat in de 3 jaar dat ze blijven, wat al veel zou zijn, het Ajax lukt eens wat meer te laten zien dan tot nu toe is laten zien. Vaak bouwt Ajax aan een team, maar zijn de sterkhouders snel verdwenen wanneer er een geldzak op de loer ligt. Spelers als Van Rhijn, Veltman en Klaassen hebben voor meerdere jaren bijgetekend als een soort teken dat zij iets willen neerzetten. Als er al de helft uitkomt van dit teken zou het al mooi zijn. Want waar we volgens het plan van Cruijff nu in de Knock-out fase hadden moeten aantreden in de Champions League tegen pak weg Bayern München, is het nu hopen dat we deze ronde overleven tegen Legia Warschau. De titel zit er dit jaar niet meer in, de beker ook niet. Het seizoen zou zonder prijs mislukt zijn, dus we mogen heel veel verwachten in Europa, we zijn benieuwd. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 29