Jofil Veltman Interview Wat is jou mening over de Ajax supporters? Met name thuis is de sfeer de laatste tijd steeds beter geworden. Bij uitwedstrijden was ons publiek altijd al top, maar nu hebben we die sfeer ook steeds vaker thuis. Bij de uitwedstrijden krijgen we eigenlijk altijd applaus. Ook als we dat misschien niet verdienen en dat vind ik top. Bij thuiswedstrijden werd er eerder gefloten. Natuurlijk snap ik wel dat supporters zich ergeren als we slecht spelen en geen motivatie en inzet tonen, maar fluiten is ook niet positief voor ons. Wat dat betreft gaat het nu hartstikke goed. Mogen supporters kritisch zijn? Ja, dat vind ik wel. ledereen heeft wel een mening over het vertoonde spel, de club of een speler. Het zou pas raar zijn als er helemaal niks meer wordt gezegd of geschreven. Je bent onlangs bij het afgebrande supportershome geweest, wat vind je daarvan? Ik vind het schandalig wat er gebeurd is. Als iets van iemand anders is, moet je er van afblijven. Niet alleen de relikwieën die er hingen zijn allemaal verdwenen maar ook de huiskamer van vele supporters. We waren er natuurlijk al vaker geweest met de selectie, we hebben er gepraat met supporters en ook wel eens een feest gehad en het is echt doodzonde dat het nu weg is. Interactie met de supporters vind ik ook wel belangrijk. Zo'n één a twee keer per seizoen maken we daar ook werk van en wisselen we met de supporters van gedachten. Krijg je als speler ook wat mee van de sfeeracties in het stadion? Ja, juist! Je kijkt heus wel om je heen. Het is niet zo dat als je het veld op komt zo gefocust bent dat je alleen maar naar het gras kijkt. Ik vind het geweldig al die mooie doeken, het vuurwerk en de vlaggetjes tijdens Europese wedstrijden. Dat geeft echt sfeer en zorgt ook voor extra motivatie. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 27