Joël Veltman Interview Moeten we het kampioenschap dit jaar uit ons hoofd zetten? Misschien wel even in de koelkast. Niks is natuurlijk uitgesloten maar 12 punten achterstand is wel erg veel. Laten we ook eerst maar weer wat beter gaan voetballen. Europees gezien doen we de laatste jaren niet echt mee, waar ligt dat aan? We spelen soms aardige wedstrijden en pakken ook punten, maar het is steeds net niet. Het belangrijkste is natuurlijk datje een team bij elkaar kan houden en dat weetje bij Ajax nooit. Er zijn heel veel spelers die verder kijken en je moet er toch wel wat ervaring bij hebben. Elk seizoen verlaten belangrijke spelers Ajax en het duurt even voordat nieuwe spelers zich hebben aangepast aan bijvoorbeeld de speelwijze en visie van Ajax. Het voordeel van deze spelersgroep is dat veel jongens hebben bijgetekend tot 2018 ook al zegt dat niet altijd alles in het voetbal. In Engeland zijn de tv-rechten de pan uit gerezen, is dat niet funest voor met name het Europese voetbal? Ik weet niet of het funest is maar dat er bijna niet meer mee te concurreren is, dat is wel duidelijk. Ze kunnen elke speler halen en daar kunnen de clubs uit Nederland en vele andere landen niet tegen op. Tijdens de wedstrijd tegen FC Twente viel je geblesseerd uit, wat heb je precies? Na 25 minuten werd ik uit voorzorg gewisseld. Op het trainingskamp in Qatar liep ik een scheurtje op in mijn hamstring en daar was ik weer volledig van hersteld, maar tijdens de wedstrijd tegen FC Twente voelde ik wat opkomen en dat bleek later een kleine verrekking te zijn. Was ik doorgegaan, dan was het misschien ernstiger geworden dus puur uit voorzorg werd ik er uitgehaald. Waarschijnlijk ben ik tegen Legia Warschau wel gewoon weer inzetbaar. Is Joel Veltman blessure gevoelig? Dat vind ik niet. Ik heb natuurlijk wel wat blessures gehad aan mijn kruisband en mijn binnenband, maar die kwamen echt uit een duel. Alleen die blessure die ik opliep in Qatar kwam spontaan, daar was geen andere speler bij betrokken. Het lijkt misschien dat ik blessure gevoelig ben omdat de blessure die ik nu heb zich heeft herhaald, maar ik ben het niet. Hoe vond je het dat de Ajax supporters niet naar Polen mochten? Dat vond ik erg zonde. Supporters horen er altijd bij. Niet alleen bij thuiswedstrijden maar zeker ook bij uitwedstrijden. Je kunt de steun van de supporters dan extra goed gebruiken. Als supporters zich misdragen begrijp ik wel dat er wordt gestraft en dat er geen supporters bij mogen maar in dit geval zijn het de Legia Warschau die zich hebben misdragen. Ik kan me dus voorstellen dat de Ajax supporters dan teleurgesteld en boos zijn dat zij daarvoor worden gestraft. Maar gelukkig hebben we de wedstrijd zonder de steun van de supporters weten te winnen. Helden 2014 -2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 26