Joël Veltman Interview Wie was/is jou grote voorbeeld als verdediger? Ik moet zeggen dat ik in mijn jeugd nooit echt een voorbeeld had. Als ik er dan toch één moet kiezen, dan zeg ik: Jaap Stam. Ik heb veel gehad aan zijn trainingen bij Ajax 1. Eén a twee keer per week kregen we dan specifieke verdedigingstrainingen en die waren heel effectief. Ook na de wedstrijden kwam hij naar je toe en dan besprak hij bepaalde situaties uit de wedstrijd. Nu is dat veel minder omdat hij trainer bij het tweede is, maar vooral vorig seizoen heb ik heel veel van hem geleerd. Als er nu specifieke trainingen worden gegeven, dan doet Frank de Boer dat. En bijvoorbeeld Dennis Bergkamp wordt bij de aanvallers in gezet. Het voordeel van trainers die zelf gevoetbald hebben, is natuurlijk dat zij alle situaties waarin je terecht kan komen al meerdere malen hebben meegemaakt en zij je daarin kunnen begeleiden en tips kunnen geven. Het is zeker een groot voordeel als er in staf ex-voetballers zitten. Wat is Frank de Boer voor een trainer? Iemand die heel veel verstand heeft van voetbal en altijd dezelfde persoon is gebleven. Hij kan elk detail heel goed omschrijven en overbrengen op de spelersgroep. Hij is ook iemand die ontzettend kwaad kan worden. Ik herinner me dat vooral nog levendig van een keer dat we met de Al tegen FC Groningen moesten voetballen. Maar ook nu is hij af en toe nog heel kwaad. Met name in de rust. Wat vind je van het spel dat Ajax op de mat legt dit seizoen? Het is erg wisselend. We hebben wel eens wedstrijden dat het goed gaat maar ook wel eens wedstrijden dat we niet echt goed spelen. Dit terwijl dat juist onze kracht is: ons eigen spel spelen. Soms is het hard werken maar soms zit het er ook echt niet in. Waar we het eigenlijk van moeten hebben, het positie spel en het aanvallende voetbal, is dan echt niet goed. We willen natuurlijk altijd graag via de vleugels de spitsen bereiken en middenvelders die opkomen, en we trainen daar ook elke dag op, maar bij meerdere wedstrijden dit seizoen zat dat er niet in. Zit er meer potentie in deze spelersgroep, dat wat ze nu laten zien? Ja, veel meer. We moeten niet vergeten dat we een ontzettend jong team hebben. Tegen FC Twente was de gemiddelde leeftijd, geloof ik, 22 jaar. Dat is heel jong. Juist omdat we nog jong zijn zit er echter nog heel veel potentie in. Missen we niet wat meer routine en dan met name in de verdediging? Ja, dat kan zeker helpen. We hadden een paar jaar geleden Andre Ooijer, die hielp de verdedigers altijd. Hij hoefde niet eens altijd te spelen maar met name met trainingen sprak hij dan met je. Vorig seizoen was met name Poulsen heel erg belangrijk voor ons. Dus ja, dat soort spelers heb je wel nodig.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 25