Jofil Veltman Interview Op tien jarige leeftijd kwam je bij de jeugd van Ajax, hoe heb jij de jeugdopleiding ervaren? Ik kwam binnen via de talenten dagen, ik ben dus niet gescout en heb in die zin dus ook zelf meer een bewuste keuze gemaakt. Al moet ik wel zeggen dat ik van te voren niet goed wist waar ik aan begon, op die leeftijd besef je nog niet goed wat voetbal allemaal inhoudt. Maar alles is bij Ajax top geregeld. Ik kan alleen maar positief zijn over de jeugdopleiding. Is het niet verschrikkelijk moeilijk om op zeer jonge leeftijd veel te moeten opgeven om profvoetballer te worden? Ja, dat wordt wel gezegd maar voor mijn gevoel was het niet zo dat ik er veel voor moest opgeven. Ik wist eigenlijk ook niet beter, natuurlijk gingen andere jongens wel eens naar de stad en op latere leeftijd stappen en dan ging ik niet mee. Maar desalniettemin heb ik niet het gevoel gehad dat ik wat moest laten of iets gemist heb. Dit was ook wat ik wilde. Je stond op de nominatie om uit de jeugdopleiding gezet te worden, is dat zo? Ja, dat klopt. Dat was bij de B2 onder trainer Maarten Stekelenburg. Het eerste halfjaar ging echt heel slecht. Daarna ging het gelukkig wat beter, kreeg ik het voordeel van de twijfel en mocht ik door naar de BI. Maar het was kantje boord. Inmiddels speel je ruim twaalf jaar bij Ajax, zitten wij tegenover de misschien wel nieuwe Mister Ajax? We hebben het er wel eens over, diverse namen vallen dan en ook de mijne wordt wel eens genoemd. Ik zou er in ieder geen problemen mee hebben, ik heb het ontzettend naar mijn zin bij Ajax. Maar laten we eerst maar een compleet seizoen spelen zonder blessures. Welke buitenlandse competitie spreekt jou het meeste aan? Ik vind de Engelse competitie wel de mooiste, maar als je kijkt naar mijn positie dan trekt Spanje mij meer. En de Duitse competitie wordt ook steeds sterker en mooier dus als ik voor mijn specifieke positie twee competities moet noemen, zijn dat toch de Spaanse en Duitse competitie. Je hebt al meerdere Europese wedstrijden gespeeld, onder andere tegen Barcelona in Nou Camp, hoe was dat? Ja, groots! Spelen in de Champions League is zo bijzonder omdat het natuurlijk toch een niveautje hoger is, dan kun je spelen tegen de beste en met hen je krachten meten. Dat is prachtig. Het is echt een jongensdroom die uitkomt. Vaak wordt er gezegd: Europese wedstrijden spelen is goed voor de ontwikkeling van een speler, is dat ook zo? Ja, dat is zeker zo. Het gaat allemaal veel sneller en je ziet slimmigheidjes. Met alle respect, maar als je tegenstander Lionel Messi is, dan is dat van een heel ander niveau dan een naam uit de eredivisie. Pagina 23 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 24