De vergaderingen met soms meer dan honderd man over de fluwelen revolutie. Andy van der Meyde aan de bar met twee baco voor z'n neus. Spelers die even hun gezicht kwamen laten zien in het honk, een biertje tapten en een praatje maakten. De shirtjes van Litmanen, De Boer, Vertonghen, Sneijder, Huntelaar, Van der Vaart en al die anderen aan het plafond waar je minuten lang naar kon kijken tot je een stijve nek ervan kreeg. De paar zwarte leren banken die niet echt op hun plek leken tussen al die houten stoelen en tafels. De Para Smit- en andere supporterstoernooien waarbij het honk als kleedkamer en kantine diende. De voelbare spanning als supporters van de tegenstander eraan kwamen. Al die vrijwilligers die week in, week uit hun vrije tijd erin staken om al die honderden Ajacieden een mooie avond, middag of soms zelfs ochtend te bezorgen. Het spuiten van megadoeken in het honk. Het runnen van de campagne van "Geef Ajax Z'n Gezicht Terug" vanuit het honk. De wijze waarop we onze grootste helden als Johan, Rinus, Marco en Bobby eerden met grote beeltenissen aan de buitenkant... Steeds meer herinneringen komen boven. Sommige zijn het delen niet waard, andere zijn niet verstandig om te delen. Waar alles tot as is verworden, blijft de herinnering. De herinnering aan een honk dat we op eigen kracht hebben gekregen en zelf runden. Een honk dat zo onmiskenbaar onderdeel was van ons Ajax-DNA dat ervoor gezorgd is dat we binnen een paar dagen alweer een nieuw honk hadden. Het honk dat voor veel jongens een tweede huiskamer was is dan misschien niet meer, maar we gaan een nieuwe huiskamer maken, waar we de herinneringen aan het oude honk een mooie plek krijgen aan the 'Wall of Fame'. En zoals Ajax betaamt, zal dat een grote muur zijn, onverwoestbaar... De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 17