Sjaalprads sth-crw Ik heb altijd een zwak gehouden voor sjaalparades, vooral omdat het lukken ervan met name afhankelijk is van het feit of de supporters zelf iets bij zich hebben (jawel, een sjaal). In de huidige tijd ligt bij een tifo-actie alles kant en klaar op het vak. Het enige dat een supporter hoeft te doen is het aannemen van een bandieri of het omhoog houden van een megadoek, actiedoek of wat dan ook (wat helaas soms al te veel gevraagd is, maar dat terzijde). Vaak wordt er ook nog respectloos omgegaan met de klaargelegde bandieri's. Makers hebben uren handwerk geleverd om een doekje van 1 bij 1 meter te maken, maar als je na een wedstrijd ziet hoe de doekjes achter gelaten worden, ongelooflijk. Zeiknat van het bier, gescheurd, zonder stokjes of het allerergste: gewoon mee naar huis genomen. Ik dwaal af, terug naar de sjaalparades. Wat is mooier dan duizenden verschillende sjaals in de lucht? Het is zo simpel, maar zo lekker om naar te kijken! Vol bewondering en weemoed kijk ik tegenwoordig naar Duitsland, Schotland, Polen of Italië waar je de echte sjaalparades nog met regelmaat ziet. Ik hoop dat we dit in de toekomst weer eens te zien krijgen in ons nieuwe huis, de ArenA. Er is reeds meerdere keren een oproep voor gedaan op diverse sites, maar op de een of andere manier lijkt het tot nu toe niet echt te lukken. Daarom wil ik jullie vragen om bij koud weer, weer eens je sjaal mee te nemen en deze te tonen bij het clublied of op een ander moment. Ander nieuws We hebben nieuwe stickers, acht nieuwe designs. Deze zijn verkrijgbaar via onze webshop, of stuur een mail naar info@sthcrw.nl De Meersche Helden 2Q14 - 2015 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 15