Siaalparades STH-CRW pspteiBI; podt=nh tegration av hallbara lösningar OOOült et is winter. De dagen zijn kort, de nachten lang. Het is koud, het vriest dat het kraakt. Toch ga je vol goede moed naar het stadion. Met je Ajax-sjaal om je nek, zoals je dat altijd gewend bent te doen, trek je de huisdeur achter je reet dicht. Onderweg naar De Meer met tramlijn 9, of naar het Olympisch Stadion met tram 16 of 24, zie je vele lotgenoten. Sommigen met een door oma gebreide sjaal, sommigen met zijden sjaals, anderen met bloksjaals (al dan niet van Manchester Utd) en weer anderen met Ajax-Forever, Ajax is magie of Ajax Amsterdam sjaals. Feit was dat in 'de goeie ouwe tijd' bijna iedereen wel een club sjaal om had. Op de Middenweg keek je altijd nog even bij de verschillende verkoopkraampjes of er ergens nog mooie nieuwe sjaals verkocht werden of dat er misschien nog een aanbieding was en je voor weinig een mooie nieuwe sjaal kon aanschaffen. Daarna ging je op je gemak het stadion binnen. In het stadion was het wachten op dat ene moment; het moment dat iedereen zijn of haar sjaal de lucht in deed en er een mooie dichte sjaalparade te zien was. Vaak bij een riante voorsprong, met de ouwerwetse song over de zilvervloot. Misschien moeten we de sjaalparade zien als een soort voorloper van de huidige vlaggetjes bij de Europacup wedstrijden of bandieri's op het vak of andere tifo-acties die momenteel plaats vinden in de Europese stadions. Pagina 13 De Meersche Helden 2Q14 - 2Q15

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 14