■flgairut 'Modern Tooiball Introductie tot Supporters Direct Europe Zoals hierboven vermeld krijgt ACT as ONE steun van Supporters Direct Europe. Dit is een organisatie die zich inzet voor democratische inspraak van supporters in het beleid van hun sportclubs, voor financieel gezonde clubs en voor solidariteit. Want fans kunnen dankzij hun unieke relatie met de club, een positieve invloed hebben op het beleid. Een voetbalclub verdient zijn plaats als pijler in de lokale gemeenschap, op economisch, cultureel en sociaal vlak. Supporters Direct werd in 2000 gesticht en was toen vooral actief op de Britse eilanden. Sinds 2007 is SD - met steun van de UEFA - ook actief op het Europese continent onder de naam Supporters Direct Europe. Op dit ogenblik steunt, helpt en werkt SD Europe samen met supportersverenigingen uit een twintigtal Europese landen. Supporters Direct onderhandelt met bestuurders van voetbalclubs en voetbalbonden, met politici en andere belanghebbenden om zijn standpunten te verduidelijken en om deze - indien mogelijk - in de praktijk om te zetten. Supporters Trust Sinds de oprichting van SD in 2000 werden tal van fans, supportersverenigingen en clubs geholpen. SD raadt supporters sterk aan om zich te verenigen in een democratische, overkoepelende supportersvereniging of 'supporters trust'. Een dergelijke supportersvereniging geniet steun van zo veel mogelijk supporters van de club. Op deze manier wordt een relevante gesprekspartner gecreëerd voor onderhandelingen met andere partijen. Supporters Direct stond supportersverenigingen bij in hun zoektocht naar meer transparantie of op het moment dat zij hun club van de ondergang wilden redden. Dit gebeurt door aandelen te kopen en op deze manier een stem in de bestuurskamer te verkrijgen of door een volledige overname van de club. Er wordt ook actief meegeholpen aan de oprichting van nieuwe, democratisch geleide voetbalclubs in de laagste afdelingen. Positieve invloed Ook in de toekomst zal SD supportersverenigingen blijven helpen en steunen, ongeacht of er financiële of andere problemen zijn. Supporters Direct Europe is dankzij zijn actieve hulp aan supportersverenigingen, de talrijke onderzoeken en gesprekken met bevoegde instanties, dé expert op het gebied van supportersinspraak. In die hoedanigheid kan zij voldoende bewijs leveren dat de betrokkenheid van supporters in het beleid van hun club een positieve invloed heeft op het voetbal. Supporters Direct Europe wordt niet alleen geconsulteerd door supporters, maar ook door Europese parlementsleden, de UEFA en clubbestuurders. Bronnen: www.indehekken.net en www.actasone.be Pagina 11 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 12