Meerderheidsbelang in de club Gelukkig komt er altijd wel ergens een punt waarop supporters het niet langer meer pikken en dat kwam in de vorm van een goed gestructureerd plan om zeggenschap te krijgen binnen de club. Gesterkt door voorbeelden als AFC Wimbledon en gesteund door Supporters Direct willen de supporters een meerderheidsbelang (50+11) in het bestuur van de club krijgen zodat zij de club op verstandige, maar vooral op liefhebbende wijze weer terug kunnen brengen naar de mensen. Succes zou mooi meegenomen zijn, maar weer trots kunnen zijn op je eigen club is ze gelukkig nog meer waard dan dat. Ze hebben daarbij gekozen voor een aandelenmodel waarbij een aandeel gelijk staat aan één stem (one man, one vote). Dankzij die stem ben je als aandeelhouder (kosten: 135 euro) mede-eigenaar van de club op het moment dat de overname een feit is. Als eigenaar heb je het recht om mee te beslissen over alle zaken die er toe doen en daarmee zou je dus een club creëren die eindelijk wordt bestuurd door de mensen die er het meeste om geven; de supporters! ACT as ONE De fans van Royal Antwerp Football Club bundelen de krachten in de Vereniging Zonder Winstoogmerk (vzw) ACT as ONE (www.actasone.be) om zo participatie - het einddoel is een meerderheidsparticipatie - in het bestuur van de club te verwerven en een duurzame toekomst voor Royal Antwerp FC te garanderen. Want in het Belgische voetbal is er een dringende behoefte aan traditieclubs met een grote en trouwe aanhang, die zich ervan bewust zijn dat ze nauw betrokken moeten zijn bij de gemeenschap waar ze deel van uitmaken. Het spreekt voor zich dat zo'n club ook voor mogelijke sponsors, investeerders en andere stakeholders heel wat te bieden heeft. Het blijft interessant om te volgen of ze er in Antwerpen in slagen om een 'fan owned community club' te worden. De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 11