Gapnd naard Jandstitel Van Mokum [Herst dacht ik dat het lag aan mijn 'verwendheid', maar ik durf inmiddels te zeggen dat de vier recent behaalde landstitels niets met dit gevoel te maken hebben. Ik vond 2014 als kalenderjaar gewoon oer en oersaai op Ajax-gebied. Kun jij een wedstrijd van vorig jaar noemen die je bijstaat vanwege het goede spel? Ik niet. Daardoor kom ik bij de volgende vraag; wat is belangrijker, kampioen worden of leuke wedstrijden zien? Voorafgaand aan de dertigste landstitel zou er zonder twijfel voor kiezen om kampioen te worden, maar anno 2015 neig ik toch meer naar die leuke wedstrijden. De voorbije jaren leek het alsof menig wedstrijdje geen negentig maar honderdtachtig minuten duurde... Totdat ik dikwijls niet eens meer zoveel zin had om naar de Arena te gaan. Een vreselijk gevoel, dat ik bovendien niet ken van mezelf. Ongeacht de positie op de ranglijst had ik steevast zin in een Ajax-wedstrijdje, maar dat enthousiasme is door het heiligverklaarde positiespel behoorlijk om zeep geholpen. Succesvol? Ja, kijk maar naar de prijzenkast. Leuk? Nee, dat eindeloze risicoloze passen van verderdiger A naar verdediger B ken ik inmiddels wel. Gelukkig brengen jongelingen als Kishna en El Ghazi weer wat leven in de brouwerij. Ouderwetse buitenspelers die uit het niets een individuele actie kunnen maken. Zij zouden kunnen uitgroeien tot spelers waarvoor je naar het stadion komt, zoals bijvoorbeeld Suarez dat een paar jaar geleden was. Daarnaast troost ik me met de gedachte dat Ajax doorgaans pas na de winterbreak op stoom komt, al was dat vorig seizoen niet echt het geval. Toen gingen we gapend naar de zoveelste titel. Meer dan ooit was ik in december toe aan de winterstop. Toch, als het allemaal weer op het punt van beginnen staat, kan ik niet wachten om weer in metrolijn 50 te stappen richting Station Bijlmer. Ook nu. Elet vijfde landskampioenschap op rij zou wel een geweldige mijlpaal zijn. Vanuit dat perspectief wil ik best nog een halfjaartje slaapvoetbal zijn, als we die schaal maar weer pakken. Gaan we volgend jaar weer leuk voetballen. Afgesproken? Pagina 3 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 4