Geef Ajax zijn &ugS werkgroep et is ongeveer een jaar geleden dat we de campagne "Geef Ajax Z'n Gezicht Terug" nieuw leven hebben ingeblazen. Het leek ons de juiste tijd om de terugkeer van het klassieke logo onder de aandacht te brengen bij Ajax. Sportief ging alles voor de wind en op bestuurlijk niveau was Ajax voor het eerst sinds jaren stabiel, dus het ideale moment was daar om een ultieme poging te wagen om het klassieke logo terug op de borst te krijgen. Om sterk te staan moesten we eerst laten zien dat een groot deel van de achterban nog steeds een voorkeur heeft voor het ouwe logo. Met tientallen jongens trokken we erop uit om de hele stad van posters te voorzien zodat heel Amsterdam zou weten we het klassieke logo wederom bovenaan de prioriteitenlijst stond. Met de social media die we tegenwoordig tot onze beschikking hebben bereikten we een gigantisch aantal mensen en op enkele zeikerds na was praktisch elke reactie positief. Met de wetenschap dat de campagne zowel actief als passief door vele supporters gesteund werd was het tijd voor de volgende stap. In het stadion moesten wij Ajax elke wedstrijd herinneren aan onze grootste wens, de terugkeer van het klassieke logo. Daartoe werden spandoeken gemaakt die overal in het stadion kwamen te hangen. Bovendien pakten we meerdere malen uit met grote acties, meest in 't oog springend het immense klassieke logo dat heel Zuid I II bestreek tijdens Ajax - Heerenveen. En natuurlijk was er ook nog de actie in de stad waar we het ouwe logo trots uitrolden over de Dam. Dat deze acties niet ongemerkt voorbij gingen aan het grote publiek bleek wel uit het feit dat de gemeente Amsterdam Ajax feliciteerde met het behalen van de vierde titel op rij door een grote banner op de Shell-toren te plaatsen waarop niet huidige logo te zien was, maar het klassieke. n-in-fc. Maar na dit stormachtige begin werd het stiller rondom de campagne. Zo leek het althans wel vanaf de buitenkant, maar de werkgroep zat niet stil. Toen we hier aan begonnen een jaar geleden wisten we dat we een lange strijd zouden moeten voeren om uiteindelijk ons doel te bereiken. De acties zijn en blijven een mooi middel om aandacht te vragen voor onze campagne, maar een groot deel van het werk gebeurt achter de schermen. We hoeven de achterban niet meer te overtuigen van het feit dat het klassieke logo terug moet; de echte uitdaging ligt in het overtuigen van de personen die de lakens uitdelen binnen de club. Pagina 31 De Meersche Helden 2Ü14 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 32