:4lO VAK410 Anno £001 \w^/ Over de wedstrijd die vervolgens volgt, kunnen we kort zijn. We zien een wanvertoning van Ajax. De inzet is er totaal niet en men wordt van de mat geveegd door Vitesse. In tegenstelling tot op het veld wordt er op de tribune wel passie getoond. Non-stop klinkt er geluid vanaf het vak. VAK410 zorgt er bovendien voor dat enkele keren de volledige zuidkant van het stadion trilt. Het absolute hoogtepunt volgt op het einde. Door de speakers van het vak klinkt het nogmaals, dit is een wanvertoning. Maar wij zijn VAK410, wij gaan door Met een 0-4 achterstand en een leeglopende Arena laten wij ons gelden. Met alle frustraties en emoties erin verwerkt knalt 'Wij zijn Ajax Amsterdam' van de tribunes. Een machtig geluid. De echo die erop volgt is net zo indrukwekkend. Ondanks het zwakke resultaat op het veld, een nederlaag die ons pijn doet, hebben we bewezen waarvoor VAK410 staat. Onvoorwaardelijke steun, ongeacht de stand Het is een wedstrijd waar lang naar uit werd gekeken. Ajax zou aan slechts één punt genoeg hebben om Europees te overwinteren. Een mooie uitgangspositie maar ook een die zorgde voor de nodige spanning. Want dat ene punt moest wel behaald worden. De wedstrijd vergt de nodige voorbereidingen. Er stond een Tifo actie gepland met het thema Amsterdam. Wekenlang werd er door diverse jongens van VAK410 gebouwd aan maarliefst 1600 Amsterdamse vlaggen. De avond voor de wedstrijd wordt de actie klaargelegd. Stoel voor stoel wordt voorzien van een doekje en de laatste voorbereidingen worden getroffen. Woensdag is het dan eindelijk zover. Na een gezellige middag in de stad zetten we koers naar de ArenA. Zodra de spelers het veld betreden voor de wedstrijd gaan alle doekjes omhoog. Aangevuld met de Amsterdamse megavlaggen zorgt het voor fantastische beelden. Ook op vocaal gebied laten we ons gelden deze avond. Diverse songs passeren en klinken luidkeels vanaf de tribune. Het goed gevulde uitvak is dan ook nauwelijks te horen. Als Ajax in de tweedehelft de wedstrijd beslist barst er een massaal feest los. Diverse songs knallen van de tribune en met een massale 'Pogo' eindigen we deze geweldige avond. We kunnen ons op gaan maken voor de Europa League De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 3D

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 31