Aiax speelt in mooi weer Schoffie ij supporters laden ons ook weer op, sparen weer genoeg centjes, leggen kleine beetjes opzij voor de noodzakelijke gevulde portemenee. Een Europese trip zit er voorlopig nog niet in. In Polen zijn wij niet welkom. Of toch? Maar een gemiddelde uitwedstrijd nationaal kost al een vermogen, dus het is te hopen dat de Sint en de kerstman gul waren dit jaar. Na de escape in Rotterdam tegen Excelsior, met een in een klap tot cultheld omgedoopte Mikey van der Hoorn, is het terugkijken en vooruitkijken begonnen. Moisander gaat Ajax verlaten, geen onderhandeling meer mogelijk. Denswil is naar een Haags clubje in Brugge. Het tekent een beetje hoe spelers tegenwoordig over ons Ajax denken. Het is geen eer meer en over liefde voor de club is er al helemaal niet meer te spreken. Hoe oud is zo'n Denswil nou? Wachten met tekenen... ik had net als miljoenen andere Ajacieden geen seconde gewacht. Hij gooit het op geen kans. Ik kan mij toch echt herinneren dat hij kansen zat kreeg, maar dat is een andere discussie. En wanneer je niet uitblinkt in jong Ajax, heb je niet veel recht van spreken. En aanvallend is het allemaal best redelijk gegaan. El Ghazi is een welkome speler, met dreiging, met Amsterdamse bluf in zijn spel, bereid een tegenstander te vernederen, zoals wij dat graag zien. Kishna laat soms wat zien van de hoge verwachtingen die hij zelf schepte bij zijn weergaloze goal in zijn competitiedebuut tegen AZ. Andersen kruipt zo af en toe uit zijn schulp en blijkt technisch en dribbelend van waarde te kunnen zijn. En uiteraard Lasse Schone, altijd weer belangrijk. Europees en nationaal. Dan is er nog de spitsenruzie geweest. Dan weer aankoop Milik, dan een hele tijd Sightorsson. Na een goede interlandperiode is Milik uiteindelijk op punten de eerste spits geworden. Sightorsson raakte geblesseerd en nu is onze aankoop Zivkovic de tweede spits. Ajax had een aparte aanpak al dan niet besproken, door hem aan te trekken, maar wel te laten rijpen in jong Ajax. Na een moeilijke start met onder andere een rode kaart tegen FC Volendam, lijkt hij met een goed aantal doelpunten op de goede weg. Met Klaassen in vorm op het middenveld en een uitstekende Serero ziet het er weer goed uit voor de tweede helft van het seizoen., maar... Oh ja, we hebben natuurlijk nog altijd die onzeker ogende defensie. Boilesen is weer eens in de ziekenboeg belandt na een charge van vriend Greg van der Wiel in Parijs. Viergever is een vervanger, af en toe nog onwennig in mijn ogen, maar ik geef hem het voordeel van de twijfel. Misschien kan hij in het centrum Moisander doen vervangen in de nabije toekomst. Ook wordt Riedewald daar vaak geposteerd, in ogen van Frank de Boer misschien wel de nieuwe Rijkaard. Ik heb het nog niet gezien, maar wie ben ik om Koning Frank tegen te spreken? Van Rhijn maakt zijn gebruikelijke foutjes links en rechts, binnenkant dekken, balletje breed, het gaat nog wel eens (te) vaak mis. Maar over het algemeen op dit moment de beste optie op die plek. Aanvallend kan het beter, al komen de assists steeds meer achter zijn naam. Jasper Cillissen is betrouwbaar gebleken, vooral feyenoord uit, waar hij met goede reddingen en wat engeltjes op de lat de wedstrijd won. Kakkerlak vermeer werd te kijk gezet met een vrije trap van Van Rhijn en dus was het een mooie zonnige septemberdag daar. Al zijn er ook bij onze nieuwe nummer 1 verbeterpuntjes. Hij verruilt na de winterstop zijn nummer 22 voor nummer 1. Dan het centrum. Moisander en Veltman, dit kan en moet beter. En met trainers als Jaap Stam en Frank de Boer is het een raadsel hoe sommige aanvallers de dag van hun leven hebben. Te vaak is er onzekerheid, oogt het slecht en is iedere aanval levensgevaarlijk. De meedogenloosheid ontbreekt en dat is kwalijk. Ik bekeek van de week een doelpunt van Johnny Heitinga tegen de kakkerlakken thuis, een aantal jaar geleden. De ontlading na die goal, dat is uitstralen dat je met je hart voetbalt. Ik hoop dat Johnny zijn hart zal volgen en ons komt versterken. Ergens heb ik die hoop, wat zou hij nog kunnen uitgroeien tot een leider achterin, Amsterdamse band om zijn arm, woeste kop en als geen ander begrijpend wat de supporters willen zien. Dat mis ik nu echt bij de spelers. Het gif, bij Klaassen zie je dat af en toe. Maar het is over het algemeen te weinig. Hopen dat De Goede Beul van bovenaf wat seintjes en energie kan ingeven bij de spelers. Uiteraard gaan we voor 5 op een rij. Te beginnen tegen FC Groningen thuis, daar hebben we wel wat mee goed te maken na die 2-0 nederlaag eerder dit seizoen. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 29