Intervn 2014-2015 Vind je dat Ajax op de goede weg is gua beleid (denk hierbij o.a. aan het aankoopbeleid)? Zoals ze het nu doen is het, denk ik, prima ingevuld maar iedereen staat daar anders in. Kijk, we zijn hier bezig met jonge jongens en jullie weten ook dat het moeilijk is om spelers te halen die het elftal direct een stap verder brengen. Dat soort jongens gaan meestal direct naar Engeland, Spanje of Italië. Daarom is het goed om met jonge jongens te werken. Als je die haalt, ze dan eerst bij de A1 of de beloftes laat voetballen en een goede opleiding kan geven, dan kunnen ze na 1 of 2 jaar instromen bij het eerste elftal. Denk je dat Ajax dit seizoen weer kampioen wordt ondanks het soms mindere spel? Er zijn voortdurend discussies over hoe Ajax voetbalt, maar we hebben natuurlijk wel heel veel kwaliteit in het elftal. Ik denk dat wij wel kampioen kunnen worden. Psv staat er nu wat beter voor en heeft ook een goede selectie maar onze groep is al een tijdje bij elkaar en weet wat er op bepaalde momenten van ze verwacht wordt. Bovendien weten ze ook hoe het is om onder drukte moeten spelen. Als straks het einde van de competitie nadert is dat doorslaggevend. De druk wordt dan steeds groter en bij psv gaan de spelers het dan nog moeilijk krijgen. Dan zullen zij natuurlijk ook punten verliezen. Ik ben ervan overtuigd dat we dit jaar nog kampioen kunnen worden. Bij welke club heb je de mooiste tijd gehad? Als ik kijk naar mijn loopbaan als speler en de prijzen die ik heb gewonnen, dan was dat bij Manchester United. Daar hebben we natuurlijk alles gewonnen: het kampioenschap, de FA cup, de Champions League en de wereldbeker. Bovendien heb ik toen ook individuele prijzen gewonnen zoals de prijs voor de beste verdediger van Europa. Maar ik heb het bij alle clubs fantastisch naar mijn zin gehad, ook bij die clubs die minder presteerden. Jij was altijd super gemotiveerd als speler, ben je een strenge trainer? Ja, af en toe wel. In het begin wil je dat de jongens net zo zijn als jij en daar moet je wel mee oppassen. Ze hebben altijd een andere mentaliteit maar ik vind wel dat je het maximale voor jezelf eruit moet halen. Zeker bij de jongens die net doorkomen. Het kan niet zo zijn dat je bij de beloftes komt en denkt: ik ga lekker een balletje trappen, ik ga een keer meedoen en ik heb een contractje, ik vind het goed zo. Nee, je moet aan de slag want je komt bij de beloftes om uiteindelijk het eerste te halen dus daar moet je hard voor werken. En dat verwacht ik ook van spelers. Zij moeten het maximale geven. Dan kan het lukken maar soms ook niet en dat maakt niet uit, als ze er maar alles aan hebben gedaan. Ze moeten er niet met de pet naar gooien daar heb ik gewoon een hekel aan.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 26