ciap Stam Interview In 2007 ben je abrupt met voetbal gestopt, heb je daar achteraf geen spijt van? Als ik wedstrijden in de Champions League zie dan denk ik toch wel: potverdomme, wat was dat mooi! Aan de andere kant moet je dan wel weer de hele cyclus van de voorbereiding in. Dat ging mij tegenstaan. Je moet toch de motivatie zoeken om steeds weer te presteren en ik leg mezelf dan een bepaalde druk op. Echt genieten kon ik dan ook niet, dus op een bepaald moment heb ik er een punt achter gezet. Bovendien zit ik nu nog steeds in het vak. Maar voetballer zijn en het spelletje spelen is het mooiste wat er is. Dat valt ook niet te vergelijken met trainer zijn. Zijn er momenten geweest in je carrière waar je achteraf spijt van hebt? Nee, eigenlijk niet. Ik heb alles gedaan op gevoel. Daar waar ik wegging bij een club waren er altijd meerdere clubs geïnteresseerd en ik koos nooit voor het geld maar altijd voor een club waarbij ik het gevoel had dat die bij mij paste. Toen je de overstap maakte naar Ajax werd je toen goed ontvangen door de supporters? Ja. ik werd fantastisch ontvangen! Met een groot spandoek en vuurwerk toen ik het veld opkwam. Dat was echt werelds! Maar ik vond het zelf ook mooi omdat ik al van kinds af aan Ajax supporter ben. Bij ons in Kampen en omgeving leeft Ajax gewoon heel veel. Maar als de club waarvan je supporter bent niet komt, dan moet je toch ergens anders naar toe. En uiteindelijk op het laatst kwamen ze bij mij dan. Ik vond het fantastisch om mijn carrière af te sluiten in Amsterdam, helaas is het korter geweest dan ik wilde. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 25