Nou we het toch over de Europese trips hebben: het was weer ongelooflijk om te zien wat de Franse politie allemaal niet deed om ons bezoek aan Parijs te dwarsbomen. Waarom kan de Franse politie bepalen dat wij maar 800 kaarten krijgen? Floezo kunnen tientallen supporters zonder enige vorm van proces-verbaal vast worden gezet? Ergens was de hele heksenjacht wel te verwachten, de totaal onnodige traangas-aanval van de Gendarmerie in het uitvak van Lyon en de schandalige behandeling in Auxerre nog vers in het geheugen. Terug naar Nederland... Afgelopen maand was er opeens het bericht dat het contract van Stefano Denswil niet werd verlengd en hij per direct transfervrij kon vertrekken. Denswil werd lang gezien als een groot talent, maar het afgelopen jaar wist hij niet echt door te breken. Frank de Boer besloot dat hij de komende seizoenshelft de voorkeur zou blijven geven aan Moisander en dat Denswil daarom kon vertrekken. Voetbaltechnisch zal er ongetwijfeld goed over nagedacht zijn, maar het blijft doodzonde dat een kind van de club zo maar de deur uitwandelt. Wat was er op tegen geweest cm hem de tweede helft van het seizoen er nog gewoon bij te houden? Zeker nu Veltman een blessure heeft opgelopen lijkt het besluit om Denswil naar Club Brugge te laten gaan wat voorbarig te zijn geweest. Zonde dat een echte Ajacied, die volgens goed gebruik meteen scoorde in zijn debuutwedstrijd, via de achterdeur moet vertrekken. Zoals het er nu op lijkt blijft de selectie verder intact. Flet is goed om te horen van een jongen als Lasse Schüne dat hij liever voor de prijzen speelt met Ajax dan ergens gaat lopen aanmodderen bij een club als Stoke City. Flelaas moet je altijd een slag om de arm houden wanneer profs dit zeggen, want het is vaak genoeg gebleken dat door een zak met geld voetballers plotsklaps van gedachten kunnen veranderen. Maar met alle gecontracteerde talenten die in wachtkamer zitten voor het eerste elftal en de toch wel spectaculaire transfer van de keeper van Barcelona's A1 naar Ajax ziet de toekomst er goed uit. En met de ervaring die veel jongens in de huidige selectie hebben wat betreft het winnen van kampioenschappen moet die vijfde op rij eigenlijk gewoon een feit zijn. De Meersche Helden 2Q14 - 2015 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 17