Spelersdoeken STH-CRW Dn de loop der jaren hebben we ons op diverse manieren kunnen onderscheiden van andere groepen ,één van die dingen is het maken van spelersdoeken. In een ver verleden (seizoen 2006-2007 openingswedstrijd seizoen Ajax-RKC) begonnen we met het doek 'Hunting season is open' voor Klaas Jan Huntelaar om aan hem en ook aan Ajax aan te geven dat het jachtseizoen weer geopend was. Samen op weg naar, toen nog, de zo fel begeerde 30e landstitel. Bij het vertrek van KJH (Ajax-ADO 28-12-2008) werd nog eens bij het eerste doek stilgestaan en een vervolg gemaakt met de tekst 'Hunting Season is over' en de behaalde resultaten van KJH. house-tijden) werd een ode gegeven aan deze speler. Niet lang daarna zag het tweede spelersdoek het levenslicht. Wederom een kleurrijk, gedetailleerd doek, dit keer voor onze kale beul in de verdediging, Jaap Stam. Met een karakteristieke gele kaart en de tekst; Bigger, Balder, Better (wat bij sommigen misschien bekend in de oren klinkt uit de oude Andere spelers die de eer ten deel zijn gekomen een spelersdoek te krijgen zijn Eyong Enoh voor zijn strijdkracht en passie. Misschien niet de beste voetballer bij Ajax, maar op dat moment wel een persoon die altijd alles gaf. Gebaseerd op de vlag van zijn thuisland Kameroen en het andere deel in de clubkleuren van Ajax werd een dertig meter lang doek gemaakt. Johnny Heitinga. Eén van de laatste Ajacieden die oog had voor de supporters. Gekscherend zeggen we wel eens dat we tegenwoordig al blij zijn als spelers 10% van het supportersgevoel hebben van wat Johnny heeft. Bij het afscheid van Johnny hebben we voor hem een doek van 25x25 meter gemaakt met zijn gezicht erop. De eerste in zijn soort, waar er later meerdere (meestal op kleiner formaat) van zouden volgen. Johnny heeft de moeite genomen om alle supportersgroepen persoonlijk te bedanken en later zijn we nog een keer met een aantal boys naar een wedstrijd van Atletico Madrid geweest. Daarna is het eventjes stil geweest. Totdat het Vlaamse verdedigingsblok opstond van Toby en Jan. Samen vormden zij een 'Vlaamse Muur' en zo verdienden zij een doek met de kleuren van de Belgische vlag en een achtergrond in de vorm van een stenen muur. Het doek werd voor het eerst getoond bij de wedstrijd Voorafgaand aan het afscheid van de 'three star heroes' hingen er al balustradedoeken voor Greg en Vurnon bij VAK428, samen met Jan Vertonghen hebben ze aan het eind van de wedstrijd een passend afscheid gekregen mooie megadoeken op Zuid 1 en VAK410 en bij ons nog een tekstdoek voor alle drie de Ajacieden ('Three star heroes'). Pagina 13 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2015 | | pagina 14