EENS AJACIED ALTIJD AJACIED aiax life ud van oud op de gevoelige plaat Ajax supporters gevraagd om de geschiedenis van de club te beschrijven De herinneringen van supporters aan hun club zijn een schat aan informatie. Ajax probeert daar nu gebruik van te maken bij het beschrijven van tienduizenden foto's. Een aantal fanatiekelingen beschreven al meer dan tienduizend gedigitaliseerde afbeeldingen. Veel Ajacieden hebben kleurrijke herinneringen (of soms in zwart-wit, op een oud televisietoestel of uit de krantenverslagen) aan hun wedstrijden in de Meer, het Olympisch Stadion of de Arena. Voorbeeldje: in 1986 won Marco van Basten de Gouden Schoen. Supporter Jacco Marselis zag de meeste doelpunten van de topschutter, vanaf de F-side. Fanatiek was hij zeker, als supporter, vanaf het moment dat zijn neef hem in het seizoen 1979/1980 meenam naar De Meer. Marselis heeft nog steeds een seizoenkaart. Hij behoort tot het eerste groepje supporters dat Ajax helpt met het beschrijven van een schat aan foto's. 'Vele Ajacieden' heet het enorme project van de erfgoedcommissie, in samenwerking met Picturae, dat gespecialiseerd is in het digitaliseren van erfgoed. Herinneringen De teller van Marselis staat inmiddels op bijna 8.000 beschreven foto's. Toen hij de mijlpaal van meer dan 1000 foto's had bereikt, werd hij uitgenodigd voor Ajax - FC Twente en mocht hij een kijkje nemen in de erfgoedruimte, waar ook de Gouden Schoen van zijn idool Marco van Basten staat. Het project vraagt best wel wat van de vrijwilligers. We hebben gezien dat een groot aantal Ajaxfans zich aanmelden om een kijkje te nemen. Vaak komen ze er dan achter dat het best een klus is om de beelden goed te voorzien van de juiste omschrijvingen. Je moet af en toe behoorlijk wat moeite doen. Om dat te ondervangen, kun je een periode uit de Ajaxgeschiedenis kiezen waar je het meeste van weet. Dan krijg je ook beelden voorgeschoteld die mooie (en soms minder fraaie) herinneringen zullen oproepen door de spelers, het stadion, de tegenstander of het moment dat op de gevoelige plaat staat. Je kunt meedoen Ajax besloot in september 2013 de eigen omvangrijke geschiedenis, bestaande uit foto's en ander historisch materiaal, te digitaliseren. Om de vele tienduizenden foto's te 'taggen' (omschrijven) wordt de hulp gevraagd van Ajaxsupporters. Een begin is inmiddels gemaakt, mede door Marselis, maar de tijd is rijp voor een grotere groep betrokkenen nu het systeem goed werkt. Heb je dus een aantal uurtjes over, in de weekenden of 's avonds, help dan mee de historie van onze roemruchte club Als lid van de SVA of als seizoenkaarthouder kun je natuurlijk ook helpen bij het beschrijven van de digitale stapel Ajaxfoto's. Zorg dat je je lidmaatschapsnummer bij de hand hebt, en meld je aan via www.velehanden.nl. Pagina 7 i TfSi* i «—yjVk. De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 8