Zon, zee en jax_ Harteman Na het omwisselen van onze tickets en bijkletsen met een aantal bekenden, een wedstrijdsjaal gekocht en het stadion in om alvast wat sfeer te proeven. Ondanks dat we maar met ongeveer 250 Ajacieden waren, zat het sfeertje er best snel in en wat □ns betreft kon de wedstrijd beginnen, '90 minuten lang, voor onze club uit Amsterdam'. En Ajax begon meteen lekker te ballen, er waren wat kansen over en weer maar het was Lucas Andersen die ons na 28 minuten op 0-1 bracht. Het was feest in het uitvak, maar dit was maar van korte duur want Apoel kreeg 3 minuten na de 0-1 een onterechte penalty, het was absoluut geen hands van Ricardo, en wij konden dat perfect zien want het was vlak voor het uitvak. Mijn dochter en ik keken elkaar aan en eigenlijk wisten we het al, Jasper Cillissen en penalty's dit wordt de gelijkmaker. We gingen dus met 1-1 de rust in, en na de rust zette Apoel meteen aan, spelend richting hun fanatieke aanval. Ajax had het even zwaar maar werd sterker naarmate de tweede helft vorderde en eigenlijk kregen we de beste kansen om de 3 punten mee terug te nemen naar Amsterdam. Al moet ik wel toegeven dat na iedere kansrijke aanval van Ajax er een levensgevaarlijke counter van Apoel volgde. Een kleine 10 minuten voor het einde van de wedstrijd hadden we nog een beste kans maar na een vrije trap was er niemand van Ajax die de rebound in de goal kon prikken, we bleven steken op 1-1 Toch wel balend, we hadden de kans op 3 punten voor ons gevoel toch laten liggen, verlieten we na de wedstrijd het stadion (we mochten vrij snel ons vak uit), en eenmaal buiten waren er een paar Grieken die zo vriendelijk waren cm ons een lift naar de grens te geven, waardoor wij 's nachts om 01.00 uur weer in ons hotel terug waren. Het enige wat nu nog restte was een paar dagen zon en zee, en op zondag proberen cm de wedstrijd Ajax-PEC ergens op een televisiescherm te volgen. Het was de trip toch zeker weer waard, want er is toch niets mooier dan je duppie te steunen in binnen- en buitenland. De Meersche Helden 2014 - 2015 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 7