Zon, zee m jax Harteman poel uit? Pfff, na de loting meteen het internet op en zoeken naar een betaalbare vlucht. We willen er graag heen maar het moet toch ook te betalen zijn. Na enig zoekwerk kwam ik niet verder dan €400 voor een retourtje Cyprus, en omdat ik altijd samen met mijn dochter ga, werd dat dus 800 en dan hadden we nog geen wedstrijdkaart. Dat ging hem dus effe niet worden. Dat is te gek voor anderhalf uur voetbal. Een paar weken later komt komt Apoel uit toch weer ter sprake, kunnen we er geen korte vakantie van maken pap? Ik had namelijk tegen mijn vrouw gezegd dat zij en mijn dochter in het najaar wel lekker met zijn tweeën een weekje zon konden gaan doen omdat ik al samen met mijn dochter 3 dagen Barcelona zou gaan doen om Ajax te steunen tegen Barca, en ook de trip naar PSG was door ons al geboekt, lekker de Meersche Helden bus in en naar Parijs. Een korte vakantie naar Cyprus? Ja, daar had ik wel oren naar, zon, zee, Ajax, de ideale combinatie. Na opnieuw het internet af te struinen vonden we een 8-daagse vakantie, net zo duur als de retourtickets en dan hadden we er ook nog halfpension bij. Maar daar zou dan nog wel de prijs van twee wedstrijdkaarten Apoel Nicosia-Ajax bijkomen, nog eens 170, want er was bekent geworden dat een kaartje 85 moest gaan kosten, eigenlijk te gek voor woorden. Maar 8 dagen Cyprus en dan niet naar Ajax, ja dan hoef ik natuurlijk niet naar Cyprus ook. Na het checken van onze banksaldo's (en dan moet je je voorstellen dat mijn dochter studeert en alleen een bijbaantje heeft) deed ik mijn dochter een voorstel wat ze eigenlijk niet kon weigeren of jij betaald de hele vakantie voor ons alle drie of je betaald alleen je wedstrijdticket. Deze keuze was snel gemaakt, ga maar boeken pap, ik betaal mijn kaartje wel. Toen we op 29-9 op Schiphol aankwamen voor onze vlucht naar Cyprus kregen we de mededeling dat we 12 uur vertraging hadden en dat onze vlucht in plaats van 04.00 uur 's morgens om 16.00 uur 's middags zou vertrekken. We dachten dat we alles goed voor elkaar hadden, maar hierdoor zouden we dus de vrije training van Ajax op maandagavond missen. Onze Cyprus trip begon dus al met een flinke kater. Na een nachtje Ibis hotel, ging de vertraagde vlucht gelukkig 's middags wel door en kwamen we om 22.36 aan op de luchthaven van Ercan, na een tussenlanding op Antalya. Op de luchthaven werd ons door de hostess meegedeeld dat ons hotel overboekt was en we werden dus naar een ander hotel gebracht. Dat kon er ook nog wel bij, maar we waren in ieder geval op tijd voor de wedstrijd op dinsdagavond. Dinsdagmorgen bij het ontbijt, we zaten met meer Ajacieden in het hotel, besloten we om met de bus naar Nicosia te gaan, de grens over te steken, en daar vandaan een taxi te nemen naar het G.S.R stadion. Zo gezegd, zo gedaan. Ajax shirts aan, de bus in, de grens over, de taxi in, en na een rit van meer dan anderhalf uur (het was wel 23 kilometer naar Nicosia) stonden we bij het stadion. Pagina 5 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 6