FC Barcelona Geurt a 3x Real Madrid nu voor de 2e keer Barcelona in de ArenA. Niemand kan zich beter wensen dan een Ajax supporter te zijn. Direct na de euforie van de loting is er natuurlijk wel het besef dat het heel lastig zal worden om het resultaat van de thuiswedstrijd van vorig seizoen te evenaren. Ondanks dat we het in de uitwedstrijd van vorig seizoen een tijdlang aardig konden bijbenen werd het toch nog vrij eenvoudig 4-0 voor de thuisclub. In de return werd dat aardig rechtgezet. In een geweldige wedstrijd werd het 2-1 voor Ajax na een tussenstand van 2-0. Na rust werd het snel 2-1 uit een strafschop rode kaart voor Veltman) en was het was het dwingende voetbal van de 1e helft enigszins verdwenen en werd de overwinning met de steun van het hele stadion binnengesleept. Messi was er niet bij in Amsterdam dat klopt, maar er bleven nog genoeg aardige spelers over, dus om nu te zeggen dat Barcelona met een half tweede elftal naar de ArenA was gekomen is onzin en doet de prestatie van Ajax zeker tekort. Wat kunnen we nu van beide elftallen verwachten? Niet alleen bij Ajax zijn er spelers vertrokken en nieuwe bijgekomen. De geoliede machine van Barcelona begon haperingen te vertonen en het werd weer eens tijd voor nieuwe helden. Bij Barcelona staat het kapitaal (dat er niet is) altijd op het veld. Bij Ajax staat het kapitaal (dat er wel is) nu op de bank. Het is helaas een gegeven dat de grote jongens niet meer naar Nederland willen komen. Die gaan voor het grote geld en voor meer aansprekende competities. Daar moeten we mee leven en is het zaak daar creatief mee om te gaan. Bij Barcelona zijn ze ook zeer creatief en is er van alles mogelijk. Dus werd na enkele andere aankopen ook Luis Suarez nog even binnengehaald voor naar schatting 94 miljoen. Ajax kon in ieder geval wel meeprofiteren en kreeg een gedeelte van het transferbedrag overgemaakt. Dat is natuurlijk leuk en aardig en het is geweldig om hem weer eens in actie te zien in de ArenA, maar wat missen we dat mannetje met zijn onnavolgbare acties en zijn rare fratsen. Je kunt ook niet zeggen dat we hetzelfde type speler terug willen, want die bestaat niet, er is maar één Luis Suarez. Hij is de personificatie van het Duracell konijntje in actie, zolang de batterij nog niet leeg is blijft hij gaan. Sprinten, acties altijd richting doel en voortdurend één twee combinaties makend met medespelers of anders met die van de tegenpartij en schieten en koppen uit alle standen. Alles doen om te winnen, vallen (en opstaan) en als het nodig is de tegenstander opvreten. Helaas heeft hij dat laatste al een paar keer al te letterlijk genomen. Eerst probeerde hij de Marokkaanse keuken, daarna een Servische hap. Echter een bezoek aan de Italiaan is toch wel zwaar op de maag komen te liggen met een langdurige schorsing als resultaat. Maar in de wedstrijd tegen Ajax in Amsterdam is hij gelukkig weer speelgerechtigd. Wat valt er verder nog te vertellen over FC Barcelona? Het is allemaal al zo vaak vertelt. Dat de oprichter de uitvinder is van de kampeerwagen: Joan (Hans) Gamper. Dat Messi wel eens een balletje tegen het netje tikt en daarbij alle doelpuntenrecords uit de geschiedenisboeken. Ook prikt Messi vaak een vorkie mee tijdens de gala avonden waar de genomineerden voor diverse verkiezingen van voetballer van het jaar worden opgelepeld. Pagina 35 De Meersche Helden 2014 - 2015

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 36